Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК І ДІТЕЙ У ПЕРІОД КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК І ДІТЕЙ У ПЕРІОД КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК І ДІТЕЙ У ПЕРІОД КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Мохаммад Абдель Карім Мусса Аль-Нсур
УДК 341.231.14-055. 2-053.2
 
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК І ДІТЕЙ
У ПЕРІОД КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ
 
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Баймуратов Михайло Олександрович,
проректор Одеської національної юридичної академії
 
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Буроменський Михайло Всеволодович,
член-кореспондент Академії правових наук України, професор кафедри міжнародного права і державного права зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
 
кандидат юридичних наук, доцент
Вінгловська Олена Іванівна,
заступник декана юридичного факультету
Міжнародного Соломонова університету
 
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного права (м. Київ).
Захист відбудеться “10” червня 2002 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розісланий “7” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.П. Кучерявенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. У Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 51/88 від 12 грудня 1996 р., присвяченій святкуванню 50-ї річниці прийняття Загальної декларації прав людини, містяться керівні ідеї по підготовці до ювілейних заходів, серед яких привертають особливу увагу, нарівні з ідеями універсального характеру, що стосуються всіх жителів планети Земля - “права людини - спільна мова людства - побудова універсальної культури прав людини - освіта у сфері прав людини на всіх рівнях і для всіх людей - побудова глобального партнерства заради прав людини - сприяння толерантності в дусі прав людини в усьому світі”. Ряд ідей, що безпосередньо належать до соціально уразливих груп населення - “повага до гідності всіх людей: свобода, рівність, відсутність дискримінації - особливі права вразливих груп: дітей, меншостей, місцевого корінного населення, біженців, переселенців, недієздатних осіб і робітників-мігрантів”; “права жінок, боротьба з усіма формами насильства над жінками - повноправна участь жінок у розвитку - сприяння рівноправності статейок” виступають не тільки як ідеологічні парадигми світового співтовариства, але є й своєрідним планом конкретних дій для його держав-членів.
Актуальність теми дослідження визначає ще ряд обставин, статутарного й функціонального характеру, що знаходять свій прояв як у процесі міжнародного співробітництва держав на міжнародній арені, так і в результаті об'єктивного зростання необхідності міжнародного захисту прав жінок і дітей від негативних чинників, що виникають в умовах ординарного й екстраординарного функціонування держав.
По-перше, до статутарних обставин належить те, що в сучасному міжнародному праві склався й утвердився новий, невідомий раніше традиційному міжнародному праву, принцип загальної поваги до основних прав і свобод людини. Разом з тим жінки і діти, залишаючись найменш захищеними соціальними групами населення, незважаючи на зусилля більшості держав-членів світового співтовариства, залишаються основними суб'єктами-об'єктами системної дискримінації, що посилюється особливо в умовах кризових ситуацій у функціонуванні державності (збройні конфлікти, економічна криза та її наслідки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВИЙ ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК І ДІТЕЙ У ПЕРІОД КРИЗОВИХ СИТУАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок