Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
КРАВЧЕНКО ІРИНА ЮРІЇВНА
УДК: 338.24:336.2
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА
Спеціальність: 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному Інституті Менеджменту (МІМ-Київ).
Науковий керівник – доктор економічних наук, Гольцберг Макс Абрамович,
Міжнародний Інститут Менеджменту (МІМ-Київ), проректор з навчальної та наукової роботи, зав. кафедри фінансів
Офіційні опоненти:
Бакаєв Л.О. – доктор економічних наук, заступник директора Інституту світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України
Щукін Б.М. – кандидат економічних наук, державний експерт Апарату Ради національної безпеки і оборони України
Провідна установа – Українська академія державного управління при Президентові України, кафедра економічної політики (м.Київ)
Захист відбудеться 17 cічня 2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.801.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук при Науково-дослідному інституті Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м.Київ, бул.Дружби Народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Автореферат розісланий 15 грудня 2001 року.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради А.В.Базилюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід України до ринкових відносин супроводжується трансформацією командно-адміністративної системи господарювання. Важливе значення у цьому процесі набуває реформування системи державного регулювання економікою у напрямку побудови ринкової соціально-орієнтованої економіки. Становлення і розвиток форм та методів державного регулювання, масштабів втручання держави в економічні процеси знаходяться в центрі уваги вітчизняної економічної науки.
Успішне державне регулювання процесу подальшого реформування національної економіки неможливе без наявності комплексної та достовірної фінансової інформації про функціонування її основних секторів і ланок, що створюють національний продукт та забезпечують основну питому вагу бюджетних надходжень. Такі найважливіші масиви інформації формуються відповідними державними регулюючими органами в результаті синтезу та аналітичних опрацювань нормативно регламентованих даних податкового і бухгалтерського обліку.
Звичайно, прийняття адекватних і раціональних макроекономічних фінансових рішень можливе лише тоді, коли вихідна інформаційна база є цілісною, достовірною і несуперечною. Разом з тим, ці умови на практиці часто не дотримуються. Найбільш суттєва неспівставленість податкових і фінансових звітів спостерігається при аналізі такого найважливішого показника як прибуток. І для цього є певні передумови.
Починаючи з 2000 року, відповідно до Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України”, всі підприємства повинні складати та подавати до органів статистики фінансову звітність згідно з Національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Одночасно, відповідно до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, підприємства повинні складати і подавати до Державної податкової адміністрації податкову звітність у вигляді декларації про прибуток підприємств. Якщо зіставити показники обсягу прибутку до оподаткування українських підприємств за податковою декларацією і за фінансовою звітністю, вони суттєво відрізняються; такі відмінності можуть досягати 250%.
Незбіг наведених показників було б, можливо, не дуже суттєвим з точки зору держави, якщо в Україні не існувало б підприємства у формі відкритих акціонерних товариств, які мають оприлюднювати фінансову звітність і, базуючись на якій, акціонери, кредитори, держава формують своє враження про прибутковість підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ КОРПОРАТИВНОГО СЕКТОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок