Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-КОМПОНЕНТНИЙ АНАЛІЗ ТЕРМІНІВ КІБЕРНЕТИКИ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ

СТРУКТУРНО-КОМПОНЕНТНИЙ АНАЛІЗ ТЕРМІНІВ КІБЕРНЕТИКИ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ

Назва:
СТРУКТУРНО-КОМПОНЕНТНИЙ АНАЛІЗ ТЕРМІНІВ КІБЕРНЕТИКИ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БРАГІНА ЕЛЬМІРА РАЯСІВНА
УДК 81ґ373-46
СТРУКТУРНО-КОМПОНЕНТНИЙ АНАЛІЗ ТЕРМІНІВ КІБЕРНЕТИКИ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ
Спеціальність 10.02.15 - загальне мовознавство
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата філологічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та практики перекладу Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Сенів Михайло Григорович,
завідувач кафедри світової літератури і класичної філології Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Глущенко Володимир Андрійович,
доцент кафедри загального та російського мовознавства Слов'янського державного педагогічного інституту
кандидат філологічних наук, доцент
Васютіна Надія Володимирівна,
доцент кафедри англійської філології Донецького національного університету
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України, кафедра загального мовознавства
Захист відбудеться 29.05.2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 26.04.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.філол.н., доц. Л.М. Ягупова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На межі ХХ і ХХІ століть наука набуває статусу винятково ефективного і динамічного інструментарію людської діяльності, що детермінує інтерес учених до прагматичних аспектів і проблем теорії пізнання з метою підвищення ефективності наукової роботи – традиційними класичними засобами і на основі інноваційних систем штучного інтелекту.
Спостереження за розвитком підмов науки і техніки, опис нових засобів означування у відповідних терміносистемах, укладання і поповнення різногалузевих термінологічних словників – одне з головних завдань лінгвістики і лексикографії в галузі термінології.
Вивчення термінології як системи, визначення її місця у структурі мови є одним з актуальних завдань сучасної лінгвістики.
Розв'язання теоретичних завдань - визначення природи термінів як знаків спеціальних понять, виявлення дериваційного потенціалу термінологічної лексики, дослідження загальних тенденцій розвитку терміносистем – перебуває у центрі уваги цілого ряду дослідників. Аналізу піддаються різні галузі знань.
У сучасний період великий інтерес у лінгвістів викликають проблеми галузевих термінологій, розширення меж терміносистем, зростання ролі термінологічних сполучень, підвищення їх питомої ваги, збільшення кількості компонентів, які входять до них, що пов'язано з диференціацією і уточненням наукових понять.
Термінологія кібернетики, яка є предметом дослідження – це молода терміносистема, що перебуває у стані формування, тому вивчення загальних тенденцій розвитку термінологій в англійській, українській та російській мовах і окремих її особливостей цікаве, на наш погляд, як з теоретичного, так і практичного поглядів. Вивчення словотвірних і синтаксичних типів термінів кібернетики з погляду їх продуктивності/непродуктивності, дослідження дериваційного потенціалу сучасних термінів кібернетики, виявлення синтагматичних і парадигматичних відношень і зв'язки термінів на різних рівнях ієрархії є актуальним. Актуальність дисертації визначається також зіставним характером дослідження термінології кібернетики, метою якого є виявлення загальних закономірностей формування термінологічного фонду і встановлення спільного і відмінного у способах і засобах номінації на прикладі двох близькоспоріднених (української та російської) і однієї віддаленоспорідненої (англійської) мов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-КОМПОНЕНТНИЙ АНАЛІЗ ТЕРМІНІВ КІБЕРНЕТИКИ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ У ЗІСТАВЛЕННІ З УКРАЇНСЬКОЮ ТА РОСІЙСЬКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок