Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА КАНЦЕРОГЕННОГО РИЗИКУ У ПРАЦЮЮЧИХ ОКРЕМИХ ВИРОБНИЦТВ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРКЕРІВ

ОЦІНКА КАНЦЕРОГЕННОГО РИЗИКУ У ПРАЦЮЮЧИХ ОКРЕМИХ ВИРОБНИЦТВ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРКЕРІВ

Назва:
ОЦІНКА КАНЦЕРОГЕННОГО РИЗИКУ У ПРАЦЮЮЧИХ ОКРЕМИХ ВИРОБНИЦТВ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРКЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
ДЕМЕЦЬКА Олександра Віталіївна
УДК 613.6+616-057:616-006:001.5
ОЦІНКА КАНЦЕРОГЕННОГО РИЗИКУ
У ПРАЦЮЮЧИХ ОКРЕМИХ ВИРОБНИЦТВ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРКЕРІВ
14. 02. 01. - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у лабораторіїї гігієни праці в електрозварювальному виробництві та токсикології зварювальних аерозолів Інституту медицини праці АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
академік НАН і АМН України
Кундієв Юрій Ілліч,
Інститут медицини праці АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, профессор
Яворовський Олександр Петрович
Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця МОЗ України,
завідуючий кафедрою гігієни праці та профзахворювань
доктор біологічних наук, професор
Гамалія Микола Федорович
Інститут експериментальної патології, онкології
та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України,
завідуючий відділом клітинної фотобіології
та фотомодуляції пухлинного росту
Провідна установа: Інститут гігієни та медичної екології
ім. О.М. Марзєєва, лабораторія канцерогенних факторів,
АМН України, м. Київ
Захист відбудеться “17” -------------------червня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 554. 01 в Інституті медицини праці АМН України, 01033, м. Київ-33, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України, 01033, м. Київ-33, вул. Саксаганського, 75.
Автореферат розісланий “13 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Степаненко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Злоякісні новоутворення є однією з найважливіших медико-біологічних та соціально-економічних проблем. Смертність від злоякісних пухлин займає друге місце, поступаючись лише смертності від патології серцево-судинної системи. За даними ВООЗ до 2020 року у світі буде реєструватися 20 млн. хворих на рак. Щорічно тільки в Україні реєструється до 160 тис. нових випадків раку, а 100 тис. хворих вмирають від злоякісних новоутворень. Захворюваність та смертність від раку стабільно збільшуються (у порівнянні з 1999р. поширеність злоякісних новоутворень у 2001р. збільшилася на 2,3%, у порівнянні з 1991р. - на 18,3%), зростає також і ризик їх виникнення (Москаленко В.Ф., Гойда Н.Г., 2001).
Серед основних причин, що зумовлюють таку ситуацію, фахівці вказують на несприятливе екологічне становище, професійний вплив шкідливих факторів виробничого середовища, зниження рівня життя населення, поширеність паління, алкоголізму, недостатній рівень онкологічної настороженості лікарів та інформованості працюючих контингентів (Кундієв Ю.І., Краснюк О.П., 2000).
У розвинутих європейських країнах, США, Японії та ін. професійний рак складає від 5% до 40% усіх випадків вперше виявлених злоякісних новоутворень (Goldschmidt G., Olsen E., Svane O., 1993). В Україні дослідження професійного раку ведуться фрагментарно, відсутня державна система обліку і реєстрації онкологічних захворювань професійного генезу. Відсутній облік осіб, зайнятих у канцерогенонебезпечних виробництвах, тобто підприємствах, на яких працюючі зазнають або можуть зазнавати впливу хімічних канцерогенних факторів, та існує небезпека забруднення навколишнього середовища канцерогенами.
Позитивних змін в зниженні онкозахворюваності може бути досягнуто шляхом ефективної первинної профілактики (недопущення онкозахворювання, повний облік та державна реєстрація онконебезпечних виробництв, створення відповідних банків даних, одержання, накопичення та обробка інформації щодо їхньої кількості та особливостей, а також заходи щодо управління онкоризиком). З позицій первинної профілактики особливої уваги заслуговують розрахунки професійного канцерогенного ризику, що, в свою чергу, не тільки припускає, а й потребує застосування сучасних підходів та методів ранньої доклінічної діагностики передракових станів (Меньшиков В.В., 2001).
Сьогодні в онкологічній практиці, а також при проведенні медичних оглядів стану здоров'я працюючих та населення в цілому прийнято встановлювати діагноз онкопатології на підставі рентгенологічних даних, даних УЗД, комп'ютерної томографії та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА КАНЦЕРОГЕННОГО РИЗИКУ У ПРАЦЮЮЧИХ ОКРЕМИХ ВИРОБНИЦТВ ЗА ДОПОМОГОЮ МАРКЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок