Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ І КОЛОСОВИХ ЗЛАКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕМБРАННО-АКТИВНИХ СПОЛУК

РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ І КОЛОСОВИХ ЗЛАКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕМБРАННО-АКТИВНИХ СПОЛУК

Назва:
РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ І КОЛОСОВИХ ЗЛАКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕМБРАННО-АКТИВНИХ СПОЛУК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,56 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
ВАРАВКІН ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 581.143+631.811.98:631.524.85
РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ І КОЛОСОВИХ ЗЛАКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕМБРАННО-АКТИВНИХ СПОЛУК
03.00.12 – фізіологія рослин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізіології рослин і біотехнології в рослинництві Національного аграрного університету
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор Булах Анатолій Андрійович,
Національний аграрний університет,
професор
Офіційні опоненти – доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Косаківська Ірина Василівна
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного
НАН України
старший науковий співробітник
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Шумік Світлана Антонівна
Київський національний університет
їм. Тараса Шевченка
старший науковий співробітник
Ведуча організація: Харківський національний університет
їм. В.Н.Каразіна
Захист відбудеться 21.06.2001 р. у 12 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01. при Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 31/17, тел. 263-51-50.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, Київ, вул. Васильківська, 31/17.
Автореферат розісланий 18.05.2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради кандидат біологічних наук Мордерер Є.Ю
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регулятори росту рослин (РР), як природні, так і синтетичні, отримують все більше застосування в практиці сільського господарства для найбільш повної реалізації генетичного потенціалу культурних рослин в різних екологічних умовах [Никкел, 1986]. Тому проблема наукового обґрунтування використання рістрегулюючих сполук є надзвичайно актуальною в сучасній фітофізіології. В останні роки синтезований широкий спектр нових препаратів. Однак у практичному рослинництві застосовується їх незначна кількість. Ситуація, що склалася, зумовлена недостатнім обґрунтуванням застосування та експрес-методів оцінки їхньої ефективності.
Серед дозволених до застосування РР найбільш дослідженими є "Триман 1" (похідне N-оксид піридину) [Лидовский и др., 1992; Присяжнюк, 1995; Таран, 2001], "Етамон" (диметил фосфорнокислий диметил біс холін) [Жирмунская и др., 1991; Кожукало, 1999], гумат калію (сіль гумінової кислоти) [Вахмистров и др., 1986;Кулаков, 1992]. В останні роки показана висока ефективність новосинтезованих препаратів "Дімекс" (похідне тетрагідротіофендиоксиду) і "Гарт" (похідне алкілпіридину) [Дульнев, 1987, 1999]. Загальною властивістю застосовуваних РР, як відомо, є здатність модифікувати проникність клітинних мембран. Однак, саме ця специфічність дії даної групи препаратів у зв'язку з їхньою фізіологічною активністю залишається недостатньо вивченою.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було вивчити вплив дозволених до застосування РР "Етамон", "Триман 1", гумату калію, а також новосинтезованих перспективних "Дімекс" і "Гарт" на основні фізіологічні процеси, що визначають продуктивність рослин.
Для досягнення даної мети були поставлені наступні задачі:
·
вивчити залежність проникності клітинних мембран від концентрацій зазначених РР, а також їх вплив на ріст проростків озимої пшениці при дії високо- і низькотемпературного стресів;
· встановити вплив обробки етамоном і гартом насіння вегетуючих рослин цукрових буряків у вегетаційному досліді: на інтенсивність фотосинтезу, дихання, вміст хлорофілу і фітогормонів;
· в польових умовах вивчити вплив на продукційний процес і продуктивність цукрових буряків обробки насіння і рослин РР "Етамон", "Дімекс", "Гарт", а також вивчити вплив обробки гуматом калію насіння і рослин ярого ячменю на аналогічні показники.
Об'єкт дослідження – фізіологічний стан рослин як комплекс відповідних реакцій на дію рістрегулюючих сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РЕГУЛЯЦІЯ ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ І КОЛОСОВИХ ЗЛАКІВ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕМБРАННО-АКТИВНИХ СПОЛУК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок