Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ СТАНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ

СОЦІАЛЬНЕ СТАНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ СТАНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Питання, пов`язані з соціальною функцією виховання, впливом на виховн
ий процес сім`ї, школи, оточуючого середовища досліджувалися в працях А


НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ПЄША Ірина Василівна
УДК 37.018.32
СОЦІАЛЬНЕ СТАНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ
В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
завідувачка кафедрою соціальної педагогіки
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький державний університет,
декан соціально-гуманітарного факультету
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник,
Постовий Віталій Григорович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідуючий лабораторією сімейного виховання
Провідна установа: | Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра соціальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк
Захист відбудеться “ 24 ” січня 2001 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розіслано “ 22 ” грудня 2000 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В.Долинська


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах економiчної кризи, полiтичної i соцiальної нестабiльностi, радикальної соцiально-культурної трансформацiї нашого суспiльства постає проблема щодо необхідності розробки нових форм утримання та виховання дiтей, якi перебувають у особливо складних i дискомфортних умовах. Це стосується, зокрема, дiтей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Міжнародний досвід державної опіки над дітьми свідчить про поступову відмову держав з гуманістичним спрямуванням соціальної політики від інтернатних форм утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і орієнтацію на створення та підтримку сімейних форм опіки. Вивчення проблем влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, довело, що сімейне виховання, безперечно, виступає пріоритетною формою в Україні. У той же час збільшується кількість дітей, над якими немає можливості встановити опіку або направити їх на усиновлення. Такі діти потрапляють до державних закладів: будинків дитини, дитячих будинків, шкіл-інтернатів. Вихованці інтернатних закладів відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ях, станом здоров’я, розвитком інтелекту й особистості в цілому, що підтверджено спеціальними психологічними дослідженнями (І.В.Дубровіна, Т.М.Землянухіна, М.І.Лисіна, А.М.Прихожан, В.О.Толстих).
З метою гуманізації виховання дитини, позбавленої батьківської опіки, забезпечення індивідуального підходу до процесу формування її особистості в умовах сімейного піклування в Україні поширюється така форма сімейної опіки, як дитячі будинки сімейного типу.
Проблема соціального становлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постала перед психолого-педагогічною наукою досить гостро. Не випадково на науково-практичних конференціях, “круглих столах” та семінарах, присвячених цій проблемі (Міжнародна конференція “Дитинство в Україні: права, гарантії, захист”, м.Київ, 2000 р., семінар-нарада батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу України, м.Київ, 1999 р.), у багатьох наукових статтях і працях (О.Г.Антонова-Турченко, Л.С.Волинець, Н.А.Іванова, Н.М.Комарова, Є.М.Рибінський) порушуються питання про вимоги щодо створення умов соціалізації дітей, позбавлених батьківського піклування, про шляхи і механізми допомоги тим людям, які беруть на себе відповідальність за створення дитячого будинку сімейного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ СТАНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ В ДИТЯЧИХ БУДИНКАХ СІМЕЙНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок