Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут проблем виховання АПН України
Рудіна Ольга Михайлівна
УДК 373. 5. 032
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ
В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Науковий керівник:кандидат педагогічних наук, доцент Сорочан Тамара Михайлівна, Луганський інститут післядипломної педагогічної освіти, ректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Плахотнік Ольга Василівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри соціальної роботи і психології;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Масол Людмила Михайлівна, Інститут проблем виховання АПН України, завідуюча лабораторією естетичного виховання.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України, лабораторія педагогічних інновацій, м. Київ.
Захист відбудеться “17” грудня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01. в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “15” листопада 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Сучасний стан розвитку суспільства характеризується значними змінами як у соціально-економічній, так і культурно-освітній сферах життя України. У зв’язку з цим Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХІ століття)” пріоритетними визнано гуманізацію та гуманітаризацію системи освіти, що має сприяти вихованню й розвитку духовної культури підростаючого покоління. Основні напрями розв’язання проблем освіти молоді в цілому та виховання зокрема накреслено в Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, де задекларовано, що освіта України ґрунтується на культурно-історичних цінностях українського народу, його традиціях і духовності.
Відродження української держави, викликане до життя демократизацією суспільства, повернуло школу до витоків національної системи виховання, що реалізується в основному в освіті, яка ґрунтується на міцних підвалинах культури рідного народу минулих епох і сучасності, та, як вважають науковці В. Кузь, З. Сергійчук, О. Сухомлинська, Ю. Руденко, Б. Чижевський, найбільшою мірою сприяє соціальному престижу духовності, інтелектуальності, освіченості, інтелігентності як складників ціннісних орієнтацій людини.
Значний внесок у розвиток поняття “ціннісні орієнтації” зробили В. Андрущенко, С. Анісімов, С. Гессен, Б. Губман, О. Дробницький, А. Здравомислов, М. Каган, Т. Мальковська, В. Мясищев, В. Сагатовський, В. Тугаринов, проте педагогічні умови процесу їх формування в учнівської молоді не знайшли достатнього висвітлення в наукових дослідженнях. Традиційно формування ціннісних орієнтацій розглядається опосередковано, синонімізується найчастіше з духовним розвитком особистості.
Теоретичні основи проблеми формування духовних цінностей особистості, її ціннісних орієнтацій закладені у психологічних дослідженнях Л. Божович, Г. Костюка, О. Леонтьєва, С. Рубінштейна, А. Петровського, А. Мудрик, В. Семиченко, В. Рибалки та ін. Дослідники вказують на те, що розвиток особистості школяра, його ціннісних орієнтацій відбувається під впливом суспільства, сім’ї, друзів тощо, проте у системі освіти реалізація цих задач є важливою складовою навчально-виховного процесу.
Серед сучасних українських дослідників проблемам формування ціннісних орієнтацій особистості в умовах навчально-виховного процесу освітніх закладів присвятили свої праці І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ СТАРШОКЛАСНИКІВ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок