Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Іващенко Людмила Анатоліївна
УДК 336.148
РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В
УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті
залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Каламбет Світлана Валеріївна,
Дніпропетровський національний університет
залізничного транспорту імені академіка
В. Лазаряна, завідувач кафедри фінансів та
банківської справи
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, доцент
Воробйов Юрій Миколайович,
Національна академія природоохоронного та
курортного будівництва, завідувач кафедри
фінансів та кредиту (м. Сімферополь);
кандидат економічних наук, доцент
Пісьмаченко Людмила Миколаївна
Академія митної служби України, начальник
кафедри обліку і аудиту (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа – Харківський національний економічний
університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра оподаткування (м. Харків)
Захист відбудеться 31 серпня 2005 року о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 29 липня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Контроль є невід’ємною складовою управління національним господарством і його окремими ланками. Його роль в умовах переходу до ринку визначається не тільки необхідністю усунення прорахунків в управлінні економікою, наявністю недоліків у фінансовій практиці, неефективністю витрачання коштів або розкраданням майна, і особливо державного, а й закономірністю ускладнення господарських і економічних зв’язків. Зокрема, на нових засадах формується ряд державних і недержавних інституцій, до функцій яких входить контроль за наповненням доходами бюджетів усіх рівнів, за законністю й ефективністю витрачання державних, бюджетних чи власних фінансових ресурсів, достовірністю бухгалтерського обліку та фінансової звітності. В той же час у практиці сучасної управлінської системи не було передбачено іншого документального способу здійснення контролю фінансово-господарської чи іншої діяльності підприємств, установ і організацій, аніж проведення ревізій (перевірок) державними контролюючими органами.
Застосування застарілих форм фінансового контролю не дозволяє державі оперативно й ефективно впливати на процеси, які відбуваються в економіці, що призводить до зниження контрольних функцій держави в умовах трансформації економічних відносин, не забезпечує концентрацію контрольних дій на найбільш пріоритетних напрямах фінансової діяльності. Тому подальший розвиток фінансового контролю як повномасштабної діяльності разом з іншими функціями управління, що охоплюють і інтереси держави, і її громадян у сфері фінансів, потребує розробки нової концепції розвитку ринкових механізмів і інструментів його здійснення, удосконалення його складових і зокрема мети, завдань, об’єктів, методів та форм контролю на рівні галузі, регіону та України в цілому.
Теоретичним, методологічним й методичним проблемам управління фінансами і зокрема фінансового контролю присвячені праці відомих зарубіжних спеціалістів Е.Б. Аткінсона, Дж. Бюкенена, П. Самуельсона. Ряд напрямів теорії та практики управління й фінансового контролю з погляду загальних закономірностей розвитку економічної системи знайшли своє висвітлення в працях М.Т. Білухи, О.Д. Василика, В.П. Вишневського, В.М.Геєця, В.І. Кравченка, В.М. Опаріна, Н.І. Рубан, М.В. Федосова та інших. У той же час проблеми розвитку державного контролю залишаються недостатньо висвітленими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ДЕРЖАВНОГО ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок