Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> художня своєрідність п’єс о. довженка, м. куліша та ю. яновського про деформацію ментальності українського селянства

художня своєрідність п’єс о. довженка, м. куліша та ю. яновського про деформацію ментальності українського селянства

Назва:
художня своєрідність п’єс о. довженка, м. куліша та ю. яновського про деформацію ментальності українського селянства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,69 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова
Шаргородська Алла Федосіївна
УДК 821.161.2.-2“1930-1950”(043.3)
художня своєрідність п’єс о. довженка,
м. куліша та ю. яновського про деформацію ментальності українського селянства
Спеціальність 10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Колісниченко Анатолій Іларіонович,
доцент кафедри української літератури
Одеського національного університету
ім. І. І. Мечникова.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
завідувач кафедри журналістики
Харківського національного університету
ім. В. Н. Каразіна;
кандидат філологічних наук
Скупейко Лукаш Іванович,
старший науковий співробітник
Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.
Провідна установа: Дрогобицький державний педагогічний
університет ім. І. Я. Франка
Міністерства освіти і науки України,
кафедра української літератури, м. Дрогобич.
Захист відбудеться “22” квітня 2004 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 19.03. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є. М.
Загальна характеристика роботи
Українська література 1930-50-х років – складне й неоднорідне явище. У радянському літературознавстві рецепція драматургії цього періоду в цілому і творчості окремих авторів характеризувалася заангажованістю, оскільки вишукувалися соціалістичні ідеї, вивчалось “революційне оточення” тощо. Сучасний науковий аналіз соцреалістичних текстів свідчить, що ця літературна епоха може потрактовуватися як естетичний зліпок чи естетизована, вульгарно-соціологічна модель тоталітаризму. Так, запобутувала думка про те, що драматургія О. Корнійчука, Я. Галана, Л. Смілянського, Л. Первомайського, Л. Дмитерка, М. Зарудного характеризується канонізацією, політичною заангажованістю, телеологізацією горизонту очікувань. Однак нові наукові тенденції ідуть урізнобіч – від заперечень творів-“некнижок” до намагань віднайти в них те, чого там немає. Та попри все, цей масив літератури не може бути проігнорований і залишений поза увагою дослідників. Відтак актуалізуються проблеми національної свідомості та самосвідомості, екзистенційного просвітлення і надзвичайно складних процесів самоідентифікації.Тому дослідження проблем розвитку української драматургії зазначеного періоду постає сьогодні як надзвичайно складний і суперечливо-різноплановий комплекс.
Останнім часом з’явилися нові інтерпретації й підходи до трактування складних літературних явищ цього періоду. Вони науково конкретизуються в роботах І. Дзюби, В. Дончика, В. Панченка, В. Пахаренка та інших учених, котрі формують фундамент методологічних досліджень літератури 30-50-х рр. на сучасному рівні.
А це, зокрема, відкриває можливість системного аналізу таких складних малодосліджених явищ, як п’єси О. Довженка, М. Куліша, Ю. Яновського, присвячені колективізації, на тлі драматургії соцреалізму.
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю наукової об’єктивності, відтворення суперечливої, але реальної, не міфологізованої ідеологією картини розвитку української драматургії 1930-1950-х років.
Проблема трансформації національної ментальності українського селянства в ХХ ст. різною мірою відбилась у творчості багатьох українських “радянських” та діаспорних митців. Проте, на нашу думку, саме в драматургії О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: художня своєрідність п’єс о. довженка, м. куліша та ю. яновського про деформацію ментальності українського селянства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок