Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ОПТИМІЗАЦІЇ УМОВ РОЗВИТКУ В МАТЦІ РЕЦИПІЄНТА ЕМБРІОНІВ СВИНІ, ТРАНСПЛАНТОВАНИХ НЕХІРУРГІЧНО (ТРАНСЦЕРВІКАЛЬНО)

ФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ОПТИМІЗАЦІЇ УМОВ РОЗВИТКУ В МАТЦІ РЕЦИПІЄНТА ЕМБРІОНІВ СВИНІ, ТРАНСПЛАНТОВАНИХ НЕХІРУРГІЧНО (ТРАНСЦЕРВІКАЛЬНО)

Назва:
ФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ОПТИМІЗАЦІЇ УМОВ РОЗВИТКУ В МАТЦІ РЕЦИПІЄНТА ЕМБРІОНІВ СВИНІ, ТРАНСПЛАНТОВАНИХ НЕХІРУРГІЧНО (ТРАНСЦЕРВІКАЛЬНО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,95 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ СВИНАРСТВА
ім. О.В. КВАСНИЦЬКОГО УААН
На правах рукопису
Чирков Олександр Григорович
УДК 612.014,636.4
 
ФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ОПТИМІЗАЦІЇ УМОВ
РОЗВИТКУ В МАТЦІ РЕЦИПІЄНТА ЕМБРІОНІВ СВИНІ, ТРАНСПЛАНТОВАНИХ НЕХІРУРГІЧНО (ТРАНСЦЕРВІКАЛЬНО)
03.00. 13 - фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Полтава – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії фізіології Інституту свинарства імені О.В.Квасницького Української академії аграрних наук
Науковий керівник – доктор біологічних наук,
Мартиненко Ніна Антонівна,
Інститут свинарства ім. О.В.Квасницького УААН,
головний науковий співробітник лабораторії фізіології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук,
Бусенко Олександр Трохимович,
професор кафедри виробництва молока та яловичини Національного аграрного університету, Кабінет Міністрів України
кандидат біологічних наук,
Близнюченко Олександр Григорович,
доцент кафедри розведення та генетики сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії
Провідна установа – Інститут тваринництва УААН
Захист відбудеться 28 квітня 2006 р.
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
(К.44.351.01) при Інституті свинарства ім. О.В.Квасницького УААН
36006, м. Полтава, вул. Шведська Могила, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту свинарства імені О.В.Квасницького УААН, м. Полтава, вул. Шведська Могила, 1
Автореферат розісланий 27 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.І.Підтереба.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Програми ДНК-технологій мають відіграти основну роль у селекції сільськогосподарських тварин ХХІ сторіччя, і сьогодні вони не задіяні лише в лічених країнах світу. Висока вартість цих робіт потребує спрощення і здешевлення окремих ланок біотехнологічного процесу і, перш за все, невід’ємної кінцевої його ланки – трансплантації реконструйованих ембріонів. Ця ланка вимагає наявності висококваліфікованих кадрів, спеціальних приміщень і дорогого обладнання, а також спеціального післяопераційного догляду реципієнтів, оскільки і донині в цих технологіях застосовується хірургічний спосіб трансплантації. Тому за останнє десятиріччя істотно зросла кількість досліджень, присвячених розробці нехірургічної (трансцервікальної) трансплантації ембріонів свині [Killian D.B., Steawart, 1991; Reichenbach H.D. et al., 1993; Galvin J.M. et al., 1994; Hazeleger W., Kemp B., 1994; Li J. et al., 1996; Yonemura I. et al., 1996; Kobayashi S. et al., 2000; Beatty D., 2001; Martinez E.A. et al., 2004]. Всі ці способи базуються на конструюванні пристроїв, здатних долати опір цервікса (cervix uteri) механічним шляхом, і у більшості випадків вимагають повної анестезії реципієнта і фіксації його на операційному столі або седації для гальмування скорочень матки внаслідок подразнення. Отже, виникає необхідність розробки альтернативного, атравматичного, способу введення ембріонів у матку на основі використання фізіологічних закономірностей динаміки проникності цервікса свині.
Ефективність застосування відомих способів нехірургічної трансплантації ембріонів за результатами опоросів у реципієнтів значно нижча – від 9 до 64%, ніж за умов хірургічної трансплантації – від 53 до 80% і вище [Holtz W.,1988; Cameron R.D. et al., 1989; Brussow K.-P., 1990; Galvin J.M. et al., 1994; Мартиненко Н.А. та ін., 1995], а розміри гнізда поросят – від 3,1±1,6 до 7,4 ±3,2 – не відповідають видовій нормі. Причини цього залишаються до кінця не з’ясованими, тому вивчення фізіологічних факторів, що від них залежить виживання ембріонів донора, має теоретичне і практичне значення, оскільки може бути використане для розробки способу оптимізації умов їх розвитку у матці реципієнта і підвищення виходу поросят трансплантаційного походження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану науково-дослідних робіт Інституту свинарства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗІОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ОПТИМІЗАЦІЇ УМОВ РОЗВИТКУ В МАТЦІ РЕЦИПІЄНТА ЕМБРІОНІВ СВИНІ, ТРАНСПЛАНТОВАНИХ НЕХІРУРГІЧНО (ТРАНСЦЕРВІКАЛЬНО)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок