Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога

Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога

Назва:
Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г. С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ШАПОШНИКОВА Юлія Геннадіївна
УДК 159.9:37.015.3
Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Науковий керівник– | кандидат педагогічних наук, професор
Заброцький Михайло Михайлович,
Житомирський інститут післядипломної педагогічної освіти МОН України, кафедра психології і педагогіки, завідувач.
Офіційні опоненти– | доктор психологічних наук, професор
Щербан Тетяна Дмитрівна,
Мукачівський технологічний інститут МОН України, кафедра гуманітарних дисциплін, завідувач;
кандидат психологічних наук, доцент
Турбан Вікторія Вікторівна,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, лабораторія історії психології ім. В.А.Роменця, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 3 липня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 31 травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Т.М.Третяк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Особливий інтерес до фахового становлення практичних психологів, характерний для сьогодення, обумовлюється підвищенням соціальної значущості цієї професії, стрімким зростанням її популярності та розширенням сфери застосування. Водночас розвиток мережі психологічних послуг гальмується недостатнім досвідом цільової підготовки спеціалістів цієї сфери, технологіями навчально-виховного процесу у ВНЗ, переважно зорієнтованими на підготовку психологів як дослідників та викладачів. У цьому зв’язку виняткового значення набувають дослідження особливостей розвитку на етапі вузівської підготовки професійної свідомості та самосвідомості майбутніх практичних психологів як тих феноменів, від яких залежить належна продуктивність психологічної освіти.
У психологічній літературі проблематика професійного становлення особистості практичного психолога досить широко представлена як загальнотеоретичними підходами (Г.С.Абрамова, Г.О.Балл, О.Ф.Бондаренко, І.В.Дубровіна, Ю.М.Ємельянов, С.Д.Максименко, П.А.М’ясоїд, М.М.Обозов, В.Г.Панок, Л.А.Петровська, Н.І.Пов’якель, Н.В.Чепелєва, С.І.Яковенко, Т.С.Яценко та інші), так і чисельними прикладними дослідженнями (Н.Р.Битянова, В.В.Гусейнов, Л.В.Долинська, Н.Б.Завіниченко, В.І.Коновальчук, В.О.Михайлова, В.І.Носков, І.М.Попович, В.Д.Потапова, Є.І.Рогов, Є.С.Романова, В.А.Шатенко, Л.Г.Терлецька, Т.М.Титаренко, Г.О.Хомич, Л.П.Чумакова, Н.Ф.Шевченко, Т.І.Федотюк та інші). У роботах зазначених авторів висвітлюються питання особистісного зростання психологів, специфіки їх професійного мислення, комунікативної сфери, ціннісно-смислового ставлення до професії, умов формування професійно значущих якостей, обґрунтовуються програми професійної підготовки у ВНЗ, розкриваються можливості застосування активних методів навчання та конкретних інтерактивних методик у цьому процесі тощо. Наголошується, що для розв’язання фахових завдань практичний психолог використовує всі наявні знання, життєвий досвід, інтуїцію, що, вочевидь, висуває серйозні вимоги до його індивідуально-психологічних особливостей та професійних якостей, потребує самопізнання та психокорекції власних проблем.
Дослідники проблеми професійного становлення практичного психолога підкреслюють провідну роль самопізнання особистості у цьому процесі, наголошуючи, що саме активна рефлексія дає змогу зробити професійне становлення активним, творчим і особистісно значущим процесом. Водночас рефлексивний аспект цього процесу вивчено недостатньо. Значущість і недостатня розробленість теоретичних і прикладних аспектів проблеми зумовили вибір теми даного дослідження «Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Психологічні особливості рефлексивних компонентів у професійному становленні практичного психолога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок