Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляційних баз даних

Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляційних баз даних

Назва:
Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляційних баз даних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляц
ійних баз даних


Національний університет “Львівська політехніка”
Кравець Руслан Богданович
УДК 51.001.57+004.652.4+004.852
Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляційних баз даних
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - | доктор технічних наук, доцент
Пасічник Володимир Володимирович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри “Інформаційні системи та мережі”
Офіційні опоненти - | доктор фізико-математичних наук, професор
Кожевнікова Галина Павлівна,
професор Всеросійського заочного
фінансово-економічного інституту
доктор технічних наук, професор
Соловйова Катерина Олександрівна,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри програмного забезпечення ЕОМ, завідувач науково-учбової лабораторії Придбання знань
Провідна установа - | Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного комітету зв’язку та інформатизації і НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 7 березня 2003 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12)
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий 6 лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку програмного та апаратного забезпечення комп’ютерних систем стало можливим накопичувати великі об’єми інформації. Це спричинило появу нової концепції збереження корпоративних даних, яку у 1992 році запропонував W.Inmon, а саме – сховища даних. Як зауважив N.Raden, “багато підприємств створили чудові сховища даних, ідеально розклавши по поличках гори інформації, яка не використовується і сама по собі не забезпечує ні швидкої, ні достатньо грамотної реакції на ринкові події”. У зв’язку з цим виникає необхідність створення новітніх методів та засобів інтелектуального опрацювання інформації, що зберігається в сховищах даних інформаційних систем, які б дозволяли людині поповнювати свої знання про предметну область. У свою чергу великої актуальності набуває подальший розвиток технологій побудови інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень, які б поєднували у собі як наявні методи опрацювання інформації, так і ті, що розроблюються, і виконували б функцію інформаційного забезпечення процесів прийняття керівних рішень, використовуючи при цьому усі доступні дані та знання про предметну область.
Для багатьох інтелектуальних систем підтримки прийняття рішень важливою компонентою є система інтелектуального аналізу даних, функція якої полягає у пошукові закономірностей на великій зростаючій множині даних, що зберігаються в сховищі даних, та у допомозі людині при формуванні знань про предметну область на основі віднайдених закономірностей. Зазначимо, що на сьогодні для інтелектуального аналізу даних пропонується використовувати достатньо широкий спектр методів, великий вклад у розроблення та дослідження яких внесли вчені С.А.Айвазян, В.П.Гладун, М.Г.Загоруйко, А.Г.Івахненко, Г.С.Лбов, Б.Г.Міркін, R.Agrawal, R.J.Bayardo, W.Buntine, U.M.Fayyad, J.Han, D.Heckerman, H.Mannila, G.Piatetsky-Shapiro, J.R.Quinlan, R.Srikant, H.Toivonen та ін. Частина цих методів спеціально розроблялася для вирішення окремих підзадач інтелектуального аналізу даних (пошук асоціацій та послідовностей, побудова дерев рішень та індукція правил). У той же час інші були розроблені поза контекстом баз даних та інформаційних систем (баєсівські методи, нейронні мережі, методи міркування на основі аналогій, генетичні алгоритми, методи нечіткої логіки, методи прикладного статистичного аналізу тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання системи інтелектуального аналізу даних на основі реляційних баз даних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок