Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕСИ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОГО СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ У ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ ПІД ВПЛИВОМ АТОМНО-ІОННИХ ПОТОКІВ

ПРОЦЕСИ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОГО СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ У ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ ПІД ВПЛИВОМ АТОМНО-ІОННИХ ПОТОКІВ

Назва:
ПРОЦЕСИ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОГО СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ У ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ ПІД ВПЛИВОМ АТОМНО-ІОННИХ ПОТОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,49 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОФІЗИКИ І РАДІАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Марченко Іван Григорович
УДК 538.9:004.942
ПРОЦЕСИ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОГО СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ У ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ ПІД ВПЛИВОМ АТОМНО-ІОННИХ ПОТОКІВ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” Національної академії наук України і у Науковому фізико-технологічному центрі Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук України.
Науковий консультант: | академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Неклюдов Іван Матвійович,
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, генеральний директор.
Офіційні опоненти: | член-кор. НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор
Клепіков Вячеслав Федорович,
Інститут електрофізики і радіаційних технологій НАН України, директор;
доктор фізико-математичних наук, професор
Фінкель Віталій Олександрович,
Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, начальник лабораторії, відділ чистих металів, металофізики і технології нових матеріалів;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Покропивний Володимир Васильович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу теоретичних методів у фізичному матеріалознавстві.
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” МОН України, кафедра фізики металів і напівпровідників, м. Харків.
Захист відбудеться “23” квітня 7 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .245.01 у Інституті електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61003, м. Харків, вул. Гамарника, 2, корпус У-3, НТУ “ХПІ”, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електрофізики і радіаційних технологій НАН України за адресою: 61024, м. Харків, вул. Гуданова, . Відзив на автореферат дисертації надсилати на адресу: 61002, м. Харків, вул. Чернишевського, 28, а/с 8812.
Автореферат розісланий “21” березня 7 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .245.01 |
Пойда А.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення процесів зміни властивостей поверхні матеріалів під впливом атомних й іонних потоків є важливою проблемою фізики твердого тіла, що має велике фундаментальне й прикладне значення.
Великий внесок у дослідження структурних властивостей матеріалів, отриманих осадженням на поверхню атомних потоків, і в розвиток теорії цих процесів був внесений Л.С. Палатником, М.Я. Фуксом, В.М. Косевичем, П.Г. Черемским, В.В. Слезовим та ін. Б.А. Мовчан й А.В. Демчишин уперше встановили, що структура плівок, що одержуються, залежить від температури осадження T. Було показано, що для твердих тіл існують 3 температурні інтервали, що характеризуються різною структурою, розділені температурами T1 та T2, які визначаються температурою плавлення Tпл матеріалу, що наноситься. Для більшості матеріалів , а . Процеси утворення великих мікрокристалітів у зоні III (Т >2) пов’язують із об’ємною дифузією. Утворення стовпчастої структури в зоні II спричинене поверхневою самодифузією. Незважаючи на наявність великої кількості різних експериментальних даних, процеси утворення мікроструктури в області низькотемпературного осадження (Т <1) дотепер залишаються ще маловивченими.
Присутність в потоках, що осаджують, низькоенергетичної іонної компоненти істотно змінює структуру і властивості поверхневих шарів, що одержують. Змінюється їх щільність, внутрішні мікронапруження, мікроструктура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПРОЦЕСИ НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНОГО СТРУКТУРОУТВОРЕННЯ У ПРИПОВЕРХНЕВИХ ШАРАХ ТВЕРДИХ ТІЛ ПІД ВПЛИВОМ АТОМНО-ІОННИХ ПОТОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок