Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII – початок XVIII ст.)

Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII – початок XVIII ст.)

Назва:
Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII – початок XVIII ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Актуальність дослідження зумовлена, по–перше, відсутністю компле
ксної розробки питання державних податків та повинностей населення Ге
тьманщини, особливо після Визвольної війни під проводом Б


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УТВЕНКО Володимир Валерійович
УДК 94(477):336.22,,16”/,,17”
Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII – початок XVIII ст.)
Спеціальність – 09.00.12 – українознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
СЕРГІЙЧУК Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії
України, директор Центру українознавства
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
БОРИСЕНКО Володимир Йосипович,
завідувач кафедри історії України
Національного педагогічного університету
імені М. Драгоманова
– кандидат історичних наук
Гай–Нижник Павло Павлович,
доцент кафедри теорії та історії
держави і права Національної академії
державної податкової адміністрації
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться „28” вересня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.01 при Центрі українознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 108.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий „27” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Піскун В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Актуальність дослідження. Соціально–економічні процеси, які відбувалися на території України в добу Гетьманщини, і до сьогодні є не достатньо вивченими. Українські дослідники другої половини ХІХ – ХХ ст. вивчали, головним чином, період Хмельниччини, політичні події, які відбувалися на українських землях у другій половині XVII–XVIII cт., приділяючи порівняно менше уваги соціально–економічному розвитку Лівобережної України. Щоправда, починаючи з кінця ХІХ ст., було опубліковано ряд праць, присвячених розвитку сільського господарства, ремесел, промислів, торгівлі, соціальним відносинам в Лівобережній Україні. Водночас такий важливий аспект українознавчих досліджень як питання формування української системи державних податків та повинностей в добу Гетьманщини, особливо з початком Української національної революції під проводом Б. Хмельницького (В. Смолій, В. Степанков) та до кінця гетьманування І. Мазепи (1709 р.), розглядався побіжно в українській історіографії. Хоча необхідно наголосити: фіскальна система як структурний елемент процесу державотворення в контексті українознавчої тематики часто привертала увагу дослідників внутрішньої історії Гетьманщини. Крім того, публікувалися численні документи, де в тій чи іншій мірі висвітлювалася проблема державних податків та повинностей населення. Однак на сьогоднішній день відсутня комплексна розробка цього питання. До того ж, переважна більшість окремо взятих державних податків чи повинностей також не досліджена в українській історіографії повною мірою.
Тому розв’язання цієї проблеми дозволяє краще зрозуміти процеси державотворення, які відбувалися в Гетьманщині, починаючи з доби Хмельниччини, оскільки існування власної фіскальної системи є однією з важливих ознак державності. Крім того, комплексне вивчення питання формування української фіскальної системи на основі залучення широкого кола нових архівних матеріалів та вже опублікованих джерел дає можливість більш глибоко простежити особливості заселення Лівобережної України в другій половині XVII – на початку XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування української фіскальної системи в добу Гетьманщини (друга половина XVII – початок XVIII ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок