Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ШАРІВ МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ, ВИРОЩЕНИХ МЕТОДОМ РІДКОФАЗНОЇ ЕПІТАКСІЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ШАРІВ МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ, ВИРОЩЕНИХ МЕТОДОМ РІДКОФАЗНОЇ ЕПІТАКСІЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ШАРІВ МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ, ВИРОЩЕНИХ МЕТОДОМ РІДКОФАЗНОЇ ЕПІТАКСІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,30 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
 
ТКАЧУК Валерій Михайлович
УДК 538.975
ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ШАРІВ
МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ, ВИРОЩЕНИХ МЕТОДОМ РІДКОФАЗНОЇ ЕПІТАКСІЇ
01.04.18 – фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у спільній науково-дослідній лабораторії фізики магнітних плівок Прикарпатського університету імені Василя Стефаника МОН України та Інституту металофізики НАН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Остафійчук Богдан Костянтинович, зав. кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Довгошей Микола Іванович, заслужений винахідник України, професор кафедри твердотільної електроніки Ужгородського університету, м. Ужгород;
доктор технічних наук, професор Ющук Степан Іванович, професор кафедри фізики Національного університету "Львівська політехніка", м. Львів.
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 1 “ червня 2001р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.03 у Прикарпатському університеті
ім. Василя Стефаника за адресою:
76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “ 27 “ квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 20.051.03
кандидат фіз.-мат. наук ________________ Кланічка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. Інтерес до вивчення та практичного використання епітаксійних плівок залізо-ітрієвого гранату (ЗІГ) виник на початку 80-х років, і не тільки до матеріалу ЗІГ, але й до більш широкого класу гранатових структур. Це обумовлено їх вищою радіаційною стійкістю у порівнянні із традиційними матеріалами напівпровідникової електронної техніки. Так, в космічній техніці інтенсивно йшла розробка плівкових епітаксійних ферит-гранатових структур як для пристроїв надвисокочастотної техніки, так і систем енергонезалежної магнітної пам'яті. На початку 90-х інтерес до плівкових гранатових матеріалів посилився в зв'язку із створенням планарних хвилеводних та мікрочіпових лазерів.
Епітаксійні монокристалічні плівки Y3Fe5O12 характеризуються невеликою площинною анізотропією і використовуються, як правило, тільки в мікрохвильовій області, де їх застосування базується на гіромагнітних властивостях в намагніченому до насичення стані.
На сьогоднішній день зріс інтерес до нетрадиційного використання епітаксійних гранатових структур як матеріалів для створення сенсорних пристроїв візуалізації просторового розподілу неоднорідних магнітних полів чи магнітометрії ультрамалих полів. Це особливо гостро поставило питання про мікрокристалічну будову перехідних шарів, зумовлену нерівноважністю процесу епітаксії на різних її етапах.
Магнітна макроструктура гранатової плівки тісно пов'язана з особливостями процесів їх епітаксійного отримання. Неконтрольоване входження домішок на початковому і кінцевому етапах епітаксійного вирощування з розчину-розплаву та нерівноважність самого процесу росту головним чином і є визначальними у формуванні магнітних властивостей плівки. Існування двох перехідних шарів плівка - повітря та плівка-підкладка, які в багатьох випадках по товщині співмірні з однорідною частиною плівки, особливо гостро ставить питання вивчення особливостей формування їх магнітної мікроструктури та можливості контрольованого впливу на них на етапі епітаксійного росту.
Для рішення окреслених проблем найбільш перспективними є комплексні експериментальні дослідження з використанням конверсійної електронної мессбауерівської спектроскопії (КЕМС), методу вторинної іонної мас-спектрометрії (ВІМС), індуктивно-частотних польових та температурних методів дослідження, а також методів математичного моделювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПЕРЕХІДНИХ ШАРІВ МОНОКРИСТАЛІЧНИХ ПЛІВОК ЗАЛІЗО-ІТРІЄВОГО ГРАНАТУ, ВИРОЩЕНИХ МЕТОДОМ РІДКОФАЗНОЇ ЕПІТАКСІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок