Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Надклітинні механізми онтогенетичної радіоадаптації у рослИн

Надклітинні механізми онтогенетичної радіоадаптації у рослИн

Назва:
Надклітинні механізми онтогенетичної радіоадаптації у рослИн
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,66 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ Університет
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Міхєєв Олександр Миколайович
УДК 581.1.03
Надклітинні механізми онтогенетичної
радіоадаптації у рослИн
03.00.01 - радіобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України.
Науковий консультант:
доктор біологічних наук, професор, академік НАН України, Гродзинський Дмитро Михайлович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, завідувач відділу біофізики і радіобіології.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії;
доктор біологічних наук
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу радіобіології;
доктор біологічних наук, професор
Кузьменко Михайло Ілліч,
Інститут гідробіології НАН України, провідний науковий співробітник відділу радіоекології.
Провідна установа: - Національний аграрний університет, м. Київ.
Захист відбудеться 25.06. 2007 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, просп. академіка Глушкова, 2, корп. 2, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 18.05. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Р. Андрійчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з головних напрямів сучасної біології є дослідження стійкості біологічних об'єктів до дії екстремальних чинників навколишнього середовища – екстремально низьких і високих температур, посухи, кисневого голодування, важких металів, іонізуючої радіації тощо (Кордюм Є.Л. та ін., 2003; Косаківська І.В., 2003). У біології стійкості рослин цей напрямок стимулюється практичною необхідністю отримання високих урожаїв сільськогосподарських культур в зонах ризикованого землеробства, на ґрунтах низької агрохімічної якості або в майбутніх умовах глобального потепління. Особливу актуальність в зв'язку з цим набувають дослідження способів управління радіостійкістю біологічних об'єктів після аварії на Чорнобильській АЕС. З цією метою, окрім застосування агротехнічних і хімічних засобів захисту рослин від різноманітних несприятливих чинників, селекційно-генетичних і генно-інженерних методів отримання стійких сортів рослин, можна використовувати фізіологічні (епігенетичні, фенотипічні) способи підвищення стійкості рослин до дії екстремальних факторів.
Практично вся проблематика теорії і практики стійкості біологічних об'єктів до екстремальних дій зосереджена навколо питання про суть і механізм стресу взагалі і радіаційного стресу зокрема. Найбільша складність при вирішенні цієї проблеми виникає відносно рослинних об'єктів, на що вказує наявність парадоксальної ситуації у галузі фізіології стійкості рослин. Суть її полягає у тому, що при широкому вживанні терміну "стрес", введеного в науковий ужиток Гансом Сельє, в літературі практично не звертається уваги на неможливість безпосереднього (практичного) використання традиційного визначення поняття "стрес" для опису феномена стресу у рослин. Це пояснюється дуже великим ступенем абстрактності запропонованого визначення і наявністю специфічних ознак реакцій рослин на екстремальні дії.
Достатньо проблем виникає також при інтерпретації даних, отриманих в експериментах, в яких не ставиться прямо завдання отримання ефекту загартовування рослин, тобто при спробах описати багатоетапні процеси реагування біологічних об'єктів на будь-які модифікуючі дії. Проте, незважаючи на вказані вище труднощі, дане Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Надклітинні механізми онтогенетичної радіоадаптації у рослИн

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок