Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ (друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ століття)

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ (друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ століття)

Назва:
ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ (друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський державний інститут фізичної культури
Окопний Андрій Михайлович
УДК 796. 37.037.(091)(477)”18/19”
ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ
(друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ століття)
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Гринів Олег Іванович,
Львівський державний інститут фізичної культури,
професор кафедри українознавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний університет
імені В. Гнатюка, завідувач кафедри теоретичних
основ і методики фізичного виховання;
доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Нісімчук Андрій Сергійович,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
кафедра теорії і методики фізичного виховання та спорту, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 15 листопада 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 13 жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба


Загальна характеристика роботи
Актуальність. В сучасній Україні відбуваються активні процеси реформування освітньої, соціокультурної сфери, в тому числі галузі фізичного виховання; спостерігається чималий інтерес до історичного минулого, до культурно-педагогічної спадщини українського народу, чимала частка якої тривалий час замовчувалася й залишалася недостатньо вивченою на науковому рівні. Все це проходить на тлі переорієнтації суспільства впливаючи на розвиток творчої особистості, її можливостей і якостей. Фізична культура в цьому аспекті є яскравим прикладом.
Потреба розбудови національної системи фізичного виховання зумовила зростання зацікавлення до педагогічної спадщини українських педагогів як важливої парадигми розвитку сучасної наукової теорії та практики тіловиховання. Сьогодні особлива увага вчених зосереджена на осмисленні ідеологічних засад, концептуальних підходів, принципів і шляхів втілення особистісної освіти. Це спонукає до вивчення поглядів та ідей тих педагогів, чиї імена ігнорувала авторитарна система.
У сучасній науково-педагогічній літературі практично немає узагальнюючих, систематизуючих праць щодо поглядів на фізичне виховання в творчій спадщині українських педагогів ХІХ – другої половини ХХ століття. Існують окремі фрагментарні дослідження щодо поглядів одного із засновників західноукраїнської системи тіловиховання І. Боберського (О. Вацеба, 1997), науково-популярні видання авторів української діаспори про О. Тисовського, Г. Ващенка.
Хронологічно й, частково, тематично найближче до нашої проблематики є роботи сучасних науковців: Г. Бугайцевої, О. Вишневського, Е. Дорошенка, А. Погрібного, Є. Приступи, Б. Трофим'яка, Б. Ступарика, А. Цьося та ін., у яких наведено значну кількість фактологічного матеріалу з життя та науково-педагогічної діяльності окремих українських педагогів в ділянці фізичного виховання. Чимало важливих проблеми, які торкаються теми нашого дослідження, висвітлені в працях Е. Вільчковського, А. Нісімчука, О. Падалки, Г. Приходько, І. Смолюка, О. Сухомлинської, Б. Шияна, М. Шимановського та ін.
Вивчення місця фізичного виховання в українській науково-педагогічній думці є актуальною проблемою сьогодення, коли в державі відбуваються складні процеси в освітній, виховній, тіловиховній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ В СПАДЩИНІ УКРАЇНСЬКИХ ПЕДАГОГІВ (друга пол. ХІХ – перша пол. ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок