Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН

ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН

Назва:
ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
дАДАЖОНОВ Мухібулло
УДК 35.01:342.511(477)
ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України, заслужений юрист України
НИЖНИК Ніна Романівна,
Інститут законодавства Верховної Ради України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, професор
РОМАТ Євгеній Вікторович,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри маркетингу та комерційної діяльності;
кандидат наук з державного управління, доцент
КОЛТУН Вікторія Семенівна,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
доцент кафедри регіонального управління,
місцевого самоврядування та управління містом.
Провідна установа – | Національна академія Служби безпеки України,
м. Київ.
Захист відбудеться 18 травня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20, к. 212.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий ____________ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибір теми пояснюється її важливим науковим значенням і винятковою роллю становлення демократії та парламен-таризму як основи народовладдя в молодій незалежній державі, якою є Республіка Таджикистан. На сьогодні в Республіці Таджикистан відсутні фундаментальні дослідження за такою темою, у сучасній науковій літературі республіки знайшли відображення лише окремі пи-тання розвитку парламентаризму в Таджикистані.
Дисертаційна робота є однією з перших спроб системного дослі-дження розвитку парламентаризму в Таджикистані в умовах розбудови правової світської держави в непростий період становлення державного суверенітету країни, ускладненого внутрішнім конфліктом 1990-х рр.
Проблема ролі парламенту в системі гілок влади в сучасних державах з республіканським устроєм нині залишається дуже актуальною з огляду на побудову правових держав на пострадянському просторі і впровадження сучасних демократичних стандартів державного розвитку. Останні бурхливі політичні події в Центральноазіатському регіоні також зумовлюють особливу вагомість проблеми стабільності системи державної влади у зв’язку із загрозами існуванню світських держав внаслідок підривної діяльності екстремістів. Одним з головних механізмів державної стабільності і є парламент як легітимна основа народного представництва.
Еволюція парламентаризму в Таджикистані має свої особливості. Таджикистан багато в чому став своєрідною лабораторією для апробації нових методів політичного устрою та адаптації позитивного світового політичного досвіду державного будівництва. Водночас завдяки специфіці умов, у яких розвивається парламентаризм у суверенному Таджикистані, існують власні досягнення, пов’язані зі створенням національного парламенту. Це досягнення консенсусу з озброєною опозицією і перехід її до використання мирних цивілізованих форм політичної боротьби, включаючи входження до парламенту, реалізацію конституційного принципу політичного та ідеологічного плюралізму в складних умовах становлення світської держави, де існує політична партія релігійного спрямування. Все це здатне збагатити елементи світової парламентської практики. Проте своєрідність ситуації породжує й проблеми розвитку парламентаризму, що ідентичні проблемам інших держав і водночас відрізняються своєрідністю та неповторністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАРЛАМЕНТАРИЗМ ЯК ОСНОВА РОЗВИТКУ ДЕРЖАВИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА РЕСПУБЛІКИ ТАДЖИКИСТАН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок