Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗМЕНШЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ АВТОМОБІЛІВ З ДВИГУНАМИ, ПЕРЕВЕДЕНИМИ З БЕНЗИНУ НА ГАЗ

ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗМЕНШЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ АВТОМОБІЛІВ З ДВИГУНАМИ, ПЕРЕВЕДЕНИМИ З БЕНЗИНУ НА ГАЗ

Назва:
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗМЕНШЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ АВТОМОБІЛІВ З ДВИГУНАМИ, ПЕРЕВЕДЕНИМИ З БЕНЗИНУ НА ГАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Сидоренко Руслан Васильович
УДК 629.113-621.434
ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗМЕНШЕННЯ
ТОКСИЧНОСТІ АВТОМОБІЛІВ З ДВИГУНАМИ,
ПЕРЕВЕДЕНИМИ З БЕНЗИНУ НА ГАЗ
Спеціальність: 05.22.20 – “Експлуатація та ремонт засобів транспорту”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гутаревич Юрій Феодосійович,
Національний транспортний університет,
завідуючий кафедрою “Двигуни і теплотехніка”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дикий Микола Олександрович,
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри “Теоретична і промислова теплотехніка”, м. Київ.
кандидат технічних наук, доцент
Філіпова Галина Андріївна,
Національний транспортний університет,
доцент кафедри “Автомобілі”, м. Київ.
Провідна установа: Державне підприємство “Державний автотранспортний
науково-дослідний і проектний інститут”,
лабораторія досліджень використання палив і екології,
Міністерство транспорту України, м. Київ.
Захист відбудеться “26” березня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 10103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “24” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Матейчик В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: загальновідомо, що природний газ є одним з найбільш перспективних альтернативних видів палива. Його запаси у світі перевищують запаси нафти, дефіцит і вартість якої постійно зростають, як зростає з кожним роком і автомобільний парк. Крім того, при спалюванні рідких палив, які отримують з нафти, утворюється значна кількість шкідливих речовин (ШР), які негативно впливають на, і без того забруднене, навколишнє середовище. Звичайно, природний газ не врятує ситуацію, проте збільшення його питомої ваги серед моторних палив деякою мірою може покращити екологічну обстановку, особливо в густонаселених містах і промислових центрах, де концентрація автомобілів помітно впливає на стан повітряного басейну.
Природний газ в якості моторного палива почав використовуватися дуже давно. Але через ряд факторів, у тому числі складність зберігання на борту транспортних засобів і відсутність розгалуженої мережі заправок, ДВЗ на рідкому нафтовому паливі зайняли домінуючу позицію в якості джерел енергії на автомобільному транспорті. Разом з тим продовжував паралельно використовуватися і природний газ. Фахівців він приваблював своїми характеристиками, які є дуже бажаними для моторних палив, а експлуатаційників – своєю дешевизною. Це особливо важливо для автопідприємств, де стаття “паливо” в загальних затратах становить до 30-40 відсотків. Таким чином, постало питання застосування природного газу в умовах експлуатації поряд з рідкими паливами в тих же силових установках. Було створено ряд систем живлення для дизелів та бензинових двигунів, які дозволяли використовувати один вид палива, або інший, а також їхню суміш. При цьому постійно ведуться наукові пошуки, запроваджуються системні підходи, нові методики та проводяться спеціальні дослідження з метою підвищення ефективності робочого процесу двигуна на газовому паливі, зменшення згубного впливу на оточуюче середовище і покращення експлуатаційних характеристик автомобіля шляхом оптимізації основних регулювальних параметрів існуючих типів силових установок та винайдення нових конструктивних рішень, що і визначає актуальність теми даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно плану наукових робіт НТУ на:
2002 рік, зокрема за темою “Дослідження та удосконалення систем живлення і регулювання транспортних засобів”, державна реєстрація №0103U000628.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОКРАЩЕННЯ ПАЛИВНОЇ ЕКОНОМІЧНОСТІ І ЗМЕНШЕННЯ ТОКСИЧНОСТІ АВТОМОБІЛІВ З ДВИГУНАМИ, ПЕРЕВЕДЕНИМИ З БЕНЗИНУ НА ГАЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок