Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛЕЛЬНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ МІНІСАТЕЛІТНИХ ТА МІКРОСАТЕЛІТНИХ ЛОКУСІВ В ПОПУЛЯЦІЯХ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

АЛЕЛЬНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ МІНІСАТЕЛІТНИХ ТА МІКРОСАТЕЛІТНИХ ЛОКУСІВ В ПОПУЛЯЦІЯХ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Назва:
АЛЕЛЬНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ МІНІСАТЕЛІТНИХ ТА МІКРОСАТЕЛІТНИХ ЛОКУСІВ В ПОПУЛЯЦІЯХ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОї БіОЛОГії і ГЕНЕТИКИ
______________________________________________________________
Кравченко Сергій Афанасійович
УДК 577. 21 + 575.857+ 343.98.06
АЛЕЛЬНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ МІНІСАТЕЛІТНИХ ТА МІКРОСАТЕЛІТНИХ ЛОКУСІВ В ПОПУЛЯЦІЯХ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
03.00.26 - молекулярна генетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИїВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Науковий керівник доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Лівшиць Людмила Аврамівна, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м.Київ, в.о. завідувача відділу геноміки людини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Соломко Олександр Петрович, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, м.Київ, завідувач відділу біохімічної генетики; доктор сільськогосподарських наук, професор Глазко Валерій Іванович, Інститут агроекології і біотехнології УААН, м.Київ, завідувач відділу молекулярно-генетичних досліджень
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра загальної та молекулярної генетики, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 18.06.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, 03143, м. Київ-143, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 17.05.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Підпала О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення індивідуальної мінливості є принциповою сферою інтересів генетиків. У 80-х роках минулого сторіччя, впровадження нових технологій дозволило вивчати не тільки продукт генів – білки, але й проводити дослідження із вивчення мінливості на рівні ДНК – матеріального субстрату спадковості. В 1991 році комітет міжнародного проекту “Геном людини” HUGO запропонував програму із вивчення генетичного різноманіття популяцій людини, метою якого є систематичне дослідження біологічної історії та генетичної диференціації існуючих популяцій та створення і збереження для майбутніх досліджень банку зразків ДНК індивідів, які складають сучасне різноманіття людського геному, оскільки, генетична різниця між існуючими популяціями дуже швидко зникає внаслідок урбанізації та міграції. В рамках міжнародної програми "Human Genetic Diversity", започаткованої в 1992 р. Каваллі-Сфорца (Cavali-Sforza, 1992), в лабораторіях світу були започатковані дослідження різноманіття поліморфних послідовностей ДНК геному людини в популяціях та етнічних групах світу. В нашій лабораторії було розпочато створення банку зразків лейкоцитарної ДНК донорів з різних регіонів України та аналіз алельного поліморфізму ПДРФ-локусів геному цих регіонів (Лівшиць, 1991).
Відкриття гіперваріабельних локусів ДНК є одним із найважливіших наукових досягнень 80-х років в галузі генетики людини через величезну значимість застосування їх для генетичного картування, сегрегаційного аналізу в родинах із спадковими захворюваннями, вивчення молекулярної еволюції, ідентифікації особистості. Проте, найбільш широко досліджуються ці локуси в популяційній генетиці, оскільки, аналіз варіювання певних алельних варіантів, генотипів та гаплотипів цих локусів з різних хромосом людини дозволяє проаналізувати генетичну спорідненість або віддаленість популяцій та етнічних груп, і в цьому контексті, ретроспективно дослідити еволюцію народонаселення. На сьогодні в геномі людини відкрито декілька тисяч гіперваріабельних локусів, які, спираючись на попередні популяційні дослідження їх алельного поліморфізму, широко використовуються як генетичні маркери в практиці судово-медичної експертизи.
Населення сучасної України є багатонаціональним і відзначається складністю процесів свого формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АЛЕЛЬНИЙ ПОЛІМОРФІЗМ МІНІСАТЕЛІТНИХ ТА МІКРОСАТЕЛІТНИХ ЛОКУСІВ В ПОПУЛЯЦІЯХ З РІЗНИХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок