Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> оБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОГНОЗу ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНості У ВУГІЛЬНИХ шахтах НА основі аналізу АКУСТИЧНОГО сигналу

оБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОГНОЗу ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНості У ВУГІЛЬНИХ шахтах НА основі аналізу АКУСТИЧНОГО сигналу

Назва:
оБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОГНОЗу ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНості У ВУГІЛЬНИХ шахтах НА основі аналізу АКУСТИЧНОГО сигналу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАСЛЕННІКОВ єВГЕНІЙ вОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 622.831.1
оБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОГНОЗу ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНості У ВУГІЛЬНИХ шахтах НА основі аналізу АКУСТИЧНОГО сигналу
Спеціальність: 05.15.11 - Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і конструкцій у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Шашенко Олександр Миколайович, завідувач кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник Гончаренко Вячеслав Олександрович, провідний науковий співробітник відділу геології вугільних родовищ великих глибин Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ);
доктор технічних наук Ілляшов Михайло Олександрович, заступник генерального директора концерну “Енерго” спільного Українсько-Кіпрського підприємства (м. Жданівка, Донецька обл.).
Провідна установа: Донецький національний технічний університет, кафедра будівництва шахт та підземних споруд Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “20” грудня 2002 р. О 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ - 27, пр. Карла Маркса, 19, т.47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий “19” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор С.Ф.Власов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зі збільшенням обсягу видобутку вугілля в Україні неминуче пов'язане зростання кількості шахт, що розробляють пласти на глибоких горизонтах.
Ця обставина привела до того, що практично на всіх шахтах виникли значні труднощі, що обумовлені гірничо-геологічними і гірничотехнічними умовами. Погіршення цих умов пов'язано, у першу чергу, з тим, що перерозподіл гірського тиску, що викликаний проведенням виробок у масиві в умовах глибини, що постійно збільшується, а також інтенсифікація проведення гірничих робіт призводять до реальної небезпеки виникнення газодинамічного явища, найбільш характерним проявом якого для умов Донбасу є раптові викиди вугілля і газу. При переході робіт у найближчі 10-15 років на більш глибокі горизонти немає причин очікувати зниження цієї небезпеки.
Технологією видобутку вугілля в таких умовах передбачене обов'язкове одержання поточної інформації про геомеханічний стан масиву поблизу виробки, тобто ведення прогнозу. Існуючі методи прогнозу викидонебезпечності в одних випадках недостатньо надійні і достовірні, в інших – нетехнологічні і трудомісткі. З огляду на катастрофічний характер раптових викидів вугілля і газу та їх наслідків, дослідження питань прогнозу можливості їх розвитку є дуже актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані в рамках комплексної галузевої програми РН.Ц.001 “Удосконалення технічної бази паливно-енергетичного комплексу та підвищення ефективності використання енергоресурсів” та приоритетного напрямку розвитку науки і техніки України № 4 “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології” відповідно до плану найважливіших держбюджетних робіт Міністерства освіти і науки України за програмою № 20 “Розробити і впровадити ресурсозберігаючі та екологічно чисті технології видобутку та переробки вугілля” за тематиками Г/Д № 0116208200 (держ. реєстраційний № 8160820), ГП-70 (держ. реєстраційний № UА01000836), ГП-207 (держ реєстраційний № 0197U018306), ГП-257 (держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: оБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ПРОГНОЗу ВИКИДОНЕБЕЗПЕЧНості У ВУГІЛЬНИХ шахтах НА основі аналізу АКУСТИЧНОГО сигналу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок