Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ КОРОЛІВСЬКОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В АНГЛІЇ ПРИ РАННІХ ТЮДОРАХ

ЕВОЛЮЦІЯ КОРОЛІВСЬКОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В АНГЛІЇ ПРИ РАННІХ ТЮДОРАХ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ КОРОЛІВСЬКОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В АНГЛІЇ ПРИ РАННІХ ТЮДОРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Маклюк Ольга Миколаївна
УДК 94 (420) 05
ЕВОЛЮЦІЯ КОРОЛІВСЬКОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В АНГЛІЇ ПРИ РАННІХ ТЮДОРАХ
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Запорізького державного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: – кандидат історичних наук, доцент
Нестеренко Людмила Олексіївна,
завідувач кафедри всесвітньої історії Запорізького державного університету
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук
Подаляк Наталія Гордіївна, професор кафедри зовнішньої політики та міжнародного права Дипломатичної Академії при МЗС України (м. Київ)–
кандидат історичних наук, доцент
Моісеєнкова Людмила Сергіївна, доцент кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти та науки України
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться "16" травня 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус V, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус ІІ.
Автореферат розісланий "28" січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У ХХ столітті перед історичною наукою постало багато актуальних проблем, серед них відродження інтересу до політичної історії з виділенням нових напрямків та аспектів дослідження: проблем генези правової, класової, національної держави, змісту політичної влади, засобів її самопред’явлення. В цьому контексті представляють інтерес європейські монархії епохи раннього нового часу (ХVI – ХVIІ ст.). Кінець XV – початок ХVI століття – та межа в розвитку західноєвропейських країн, від якої веде відлік новий етап державотворення в Європі, що визначив форми правління, напрямки централізації, а також вніс кардинальні зміни у всю систему міждержавних європейських відносин. Основною формою правління в багатьох країнах Західної Європи стає абсолютна монархія, а загальноприйнятою політичною теорією ХVI століття – теорія суверенітету, згідно якої політична влада практично здійснює ідею єдності країни, захисту її національних інтересів.
Абсолютизм належить до тих небагатьох проблем, інтерес до яких з боку наукових кіл навіть з плином часу не лише не зменшується, але, навпаки, виявляє стійку тенденцію до зростання. Історики завжди звертали погляди у бік політичної історії Англії. Винятковий інтерес до її вивчення зумовили багатовікова еволюція державно-правових конституційних структур та спадкоємність в розвитку політичних інститутів. На особливу увагу при цьому заслуговує англійський парламент, як один з найважливіших інститутів демократичного суспільства, дослідження якого є актуальним у світлі аналізу зарубіжного та вітчизняного досвіду парламентаризму. З наукової точки зору, характеристика структури та діяльності державних установ ранньотюдорівської монархії в цілому дозволяє прослідкувати процес формування політики абсолютистської держави, поглибити розуміння ролі адміністративно-юридичних та соціально-політичних інститутів, їх взаємовідносин з монархом, на етапі становлення, форми правління, що одержала назву абсолютної монархії: дослідження цього явища безперечно має практичну значимість. Його результати, узагальнюючи історичний досвід, допомагають аналізувати й прогнозувати розвиток сучасних структур влади.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вивчення обраної проблематики здійснювалось у рамках комплексної теми “Політична історія країн Західної Європи XVI – XVIII ст.”, що виконувалась на кафедрі всесвітньої історії Запорізького державного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ КОРОЛІВСЬКОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В АНГЛІЇ ПРИ РАННІХ ТЮДОРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок