Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНЖЕНЕРІЇ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНЖЕНЕРІЇ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНЖЕНЕРІЇ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України
КОРОТУН Тетяна Михайлівна
УДК 681.3.06
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНЖЕНЕРІЇ ТЕСТУВАННЯ
ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ
В УМОВАХ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин та систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті програмних систем НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
ЛАВРІЩЕВА Катерина Михайлівна,
Інститут програмних систем НАН України,
завідувач відділом.
Офіційні опоненти: член-кореспондент. НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
ПЕРЕВОЗЧИКОВА Ольга Леонідівна
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
завідувач відділом
кандидат фізико-математичних наук, доцент
ГЛИБОВЕЦЬ Микола Миколайович
Національний університет “Києво-Могилянська Академія”,
завідувач кафедри інформатики, декан факультету інформатики
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра математичної інформатики (м. Київ).
Захист відбудеться “___” ___________ 2005 р. о (об) ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.194.03 при Інституті кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України за адресою:
03680, МСП, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
 
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічному архіві Інституту кібернетики
ім. В.М. Глушкова.
Автореферат розісланий “___” _________ 2005 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради СИНЯВСЬКИЙ В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Протягом останніх років програмна індустрія досягла такого рівня розвитку, при якому вимоги забезпечення якості стали обов'язковим пунктом при укладанні угод на створення програмних систем.
У становлення та розвиток програмної індустрії великий внесок зробили українські вчені, зокрема, Глушков В.М., Ющенко К.Л., Сергієнко І.В, Перевозчикова О.Л., Парасюк І.М., Капітонова Ю.В., Летічевський А.А. та інші вчені. Одним з основних напрямків їх досліджень є розроблення нових теоретичних і практичних методів створення високоякісних програмних систем (ПС).
Інженерний аспект індустрії ПС отримав розвиток у програмної інженерії, значний внесок в яку зробили Андон П.І., Анісімов А.В., Вельбицький І.В., Кулаков А.Ф., Лавріщева К.М., Ліпаєв В.В. та інші вчені.
До головних напрямків програмної інженерії відносяться задачі удосконалення процесів життєвого циклу ПС, зокрема процесу тестування.
Як зазначає Ліпаєв В.В., застосування традиційних підходів до тестування, орієнтованих на завершальні стадії розроблення, призводить до тривалого ітераційного процесу масових доробок і повторного тестування, що спричинює зростання ризиків, стосовних якості та надійності ПС, а також зрив проекту.
Це стосується в першу чергу некритичних систем, на розроблення та тестування яких (на відміну від критичних систем з підвищеними вимогами до надійності) виділяються обмежені ресурси часу. До некритичних систем відносяться, зокрема, системи оброблення даних, тестування яких і є предметом дисертаційного дослідження.
Актуальність проблеми. Тестування – важливий етап розроблення ПС, оскільки, з одного боку, вимагає значних витрат на проведення, а з іншого – робить великий внесок у їхню якість. Через теоретично доведену неможливість вичерпного тестування та велику потенційну вартість втрат через відмови у ПС, потрібен чітко визначений та ефективний процес тестування, який базується на ухваленні збалансованих рішень щодо тривалості та вартості тестування для досягнення необхідного рівня довіри до якості ПС.
У базовому стандарті ДСТУ 3918-99 “Інформаційні технології. Процеси життєвого циклу програмного забезпечення” уся діяльність зі створення програмних засобів (ПЗ) подана у вигляді сукупності процесів (основних, процесів підтримки, керування). В ньому зафіксовано інженерний, процесо-орієнтований підхід до розроблення ПЗ, який потребує застосування науково-обґрунтованих кількісних вимірів процесу тестування та результатів його виконання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНЖЕНЕРІЇ ТЕСТУВАННЯ ПРОГРАМНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ОБМЕЖЕНИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок