Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-математичне моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків

Економіко-математичне моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків

Назва:
Економіко-математичне моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
міністерство освіти і науки україни
Донецький національний УНІВЕРСИТЕТ
Мінц Олексій Юрійович
УДК 519.711:339.732(043.3)

Економіко-математичне моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: | Доктор економічних наук, професор,
Лисенко Юрій Григорович
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної кібернетики
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти
доктор економічних наук, доцент Сергєєва Людмила Нільсівна, професор кафедри економічної кібернетики Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя);
кандидат економічних наук Прокопенко Роман Васильович, доцент кафедри інформатики і інформаційних технологій Донецького університету економіки та права (м. Донецьк).
Провідна установа:
Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться “27” квітня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “25” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С. Овечко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У світовій фінансовій системі міжбанківські валютні ринки (МБВР) відіграють суттєву роль. Саме вони формують валютні курси, що, у свою чергу, впливають на внутрішню і зовнішню економічну політику держави. Провідну роль у системі валютних ринків відіграє світовий міжбанківський ринок FOREX, що динамічно розвивається з середини 70-х років ХХ століття.
У торгівлю на зовнішньому і внутрішньому валютних ринках включається усе більше українських операторів. Щоденні обсяги операцій на МБВР України з 2002 по 2004 рік зросли більш, ніж у два рази, з 70 млн. до 145 млн. дол. США. Це говорить про зростання зацікавленості українських фінансових інститутів у роботі на міжбанківських валютних ринках.
Прийняття рішень при виконанні операцій на валютному ринку спирається на точне прогнозування ринкової ситуації. У той же час жоден формальний алгоритм не дозволяє це робити досить вірогідно, тому увесь тягар ухвалення рішення при торгівлі на валютному ринку покладено на особу, що приймає рішення (ОПР). За статистикою, досвідчений дилер правильно прогнозує напрямок руху ринку тільки в 60% випадків. Помилки у висновках ведуть до прийняття невірних рішень, тобто до збитків або недоодержання прибутку.
Виходом з цієї ситуації може бути використання автоматизованої торговельної системи, або системи підтримки прийняття рішень (СППР), з масштабним залученням економіко-математичних методів і сучасних інформаційних технологій до торгівлі на валютних і фондових ринках.
Питання моделювання прийняття рішень у системі валютних ринків досліджуються в ряді робіт вітчизняних і закордонних дослідників, таких, як В.Н. Амітан, Я.Г. Берсуцький, А.В. Буздалин, В.В. Вітлінский, О.О. Єжов, В.Я. Заруба, Ю.Г. Лисенко, Е.Л. Найман, В.Л. Петренко, Л.Н. Сергєєва, В.В. Хрістіановський, С.О. Шумський, Shu-Heng Chen, Chіa-Hsuan Yeh і інших. Однак питання економіко-математичного моделювання прийняття рішень у системі МБВР у дослідженнях провідних вчених недостатньо розкриті.
Таким чином, проблема економіко-математичного моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах держбюджетної теми "Моделювання динаміки виробничо-економічних систем" Г-00/54, номер державної реєстрації 0100U001967.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економіко-математичне моделювання прийняття рішень у системі міжбанківських валютних ринків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок