Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КІНЕТИЧНА ТЕОРІЯ ВТОРИННИХ ХВИЛЬ В ГАЗІ КВАЗІЧАСТИНОК

КІНЕТИЧНА ТЕОРІЯ ВТОРИННИХ ХВИЛЬ В ГАЗІ КВАЗІЧАСТИНОК

Назва:
КІНЕТИЧНА ТЕОРІЯ ВТОРИННИХ ХВИЛЬ В ГАЗІ КВАЗІЧАСТИНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,25 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ КОНЦЕРН“
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ”
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
УДК 533.9; 536.48; 538.11; 539.2
ХОДУСОВ Валерій Дмитрович
КІНЕТИЧНА ТЕОРІЯ ВТОРИННИХ ХВИЛЬ
В ГАЗІ КВАЗІЧАСТИНОК
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: член кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних
наук, професор СЛЬОЗОВ Віталій Валентинович, Інститут теоретичної фізики Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ “ХФТІ”), начальник відділу;
доктор фізико-математичних наук, професор
КОНТОРОВИЧ Віктор Мойсейович, Радіоастрономічний інститут НАН України, м. Харків, головний науковий співробітник;
 
доктор фізико-математичних наук, доцент
СОКОЛОВСЬКИЙ Олександр Йосипович, Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри квантової макрофізики.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН Украї-
ни, відділ теорії та моделювання плазмових процесів, м. Київ.
Захист відбудеться “__20__”___лютого___ 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 в Інституті монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту монокристалів НАН України за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60.
Автореферат розісланий “__11_” ___січня______ 2002__ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01
кандидат технічних наук ___________________ Атрощенко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Існування хвиль другого звуку в He II вперше було теоретично передбачене Л.Д. Ландау. Експериментально ці хвилі були виявлені В.П. Пешковим. Ним було висловлене припущення про можливість існування хвиль другого звука в твердих тілах. У подальшому, теоретичному дослідженню вторинних хвиль, подібних до хвиль другого звуку в He II, в кристалічних твердих тілах, феро- та антиферомагнетиках, в слабкотурбулентній плазмі була присвячена низка робіт.
Ці хвилі, по суті, є температурними або ентропійними хвилями в газі бозе-квазічастинок, їх об'єднує спільність теорії та основні закономірності. Тому А. І. Ахієзером було запропоновано називати їх вторинними хвилями в газі квазічастинок. Основними питаннями при вивченні вторинних хвиль є питання їхнього існування, властивостей, збудження та експериментального спостереження. Якщо хвилі другого звуку в Не ІІ на цей час достатньо добре вивчені як теоретично, так і експериментально, то вторинні хвилі в інших середовищах (плазмі, кристалічних твердих тілах, феро- та антиферомагнетиках та ін.) вивчені недостатньо. Між тим вивчення вторинних хвиль має велике значення для низки фізичних явищ в конденсованих середовищах та плазмі, таких як теплопровідність, еволюція теплових імпульсів, релаксаційні явища, флуктуації, розсіювання світла, електропровідність та нагрів плазми, гальмування пучків заряджених частинок або частинок, які мають магнітний момент, вплив зовнішніх сторонніх полів на речовину та ін.
Теорії, яка змогла б відповісти на всі ці питання, не було. Тому виникла потреба її побудови.
Дисертаційна робота присвячена побудові кінетичної теорії вторинних хвиль в газі квазічастинок, чим і визначається її актуальність.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася як частина досліджень, що проводились на кафедрі теоретичної ядерної фізики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна в рамках координаційного плану Міністерства освіти і науки України за темами: "Дослідження систем багатьох частинок" (номер держреєстрації 0100U003296) та "Теорія багаточастинкових систем" (номер держреєстрації 0197U002489).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КІНЕТИЧНА ТЕОРІЯ ВТОРИННИХ ХВИЛЬ В ГАЗІ КВАЗІЧАСТИНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок