Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГII ВИГОТОВЛЕННЯ ДОВГОМIРНИХ БАГАТОШАРОВИХ ТРУБ ДЛЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ МЕТОДОМ ГАЗОДЕТОНАЦIЙНОГО ФУТЕРУВАННЯ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГII ВИГОТОВЛЕННЯ ДОВГОМIРНИХ БАГАТОШАРОВИХ ТРУБ ДЛЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ МЕТОДОМ ГАЗОДЕТОНАЦIЙНОГО ФУТЕРУВАННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГII ВИГОТОВЛЕННЯ ДОВГОМIРНИХ БАГАТОШАРОВИХ ТРУБ ДЛЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ МЕТОДОМ ГАЗОДЕТОНАЦIЙНОГО ФУТЕРУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,86 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
НИКИТЕНКО КОСТЯНТИН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 621.7.044
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГII ВИГОТОВЛЕННЯ ДОВГОМIРНИХ
БАГАТОШАРОВИХ ТРУБ ДЛЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ
МЕТОДОМ ГАЗОДЕТОНАЦIЙНОГО ФУТЕРУВАННЯ
Спеціальність 05.07.04 – технологія виробництва
літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” Міністерства освіти і науки України


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
доктор технічних наук, професор
Борисевич Володимир Карпович ,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”,
Міжнародний інститут нових технологій i матеріалів
(МIНТ “ХАI”), директор
доктор технічних наук, професор
Мовшович Iсаак Якович,
головний iнженер Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування
кандидат технiчних наук, доцент
Савченко Микола Федорович,
кафедра техніки та технології,
Харківський державний економічний університет
ВАТ Український науково-дослідний інститут авіаційної технології, м. Київ.


Захист відбудеться “15” листопада 2002 р. о 12 й годині на засіданні спецiалiзованоi вченої ради Д64.062.04 в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “ХАI” за адресою: м. Харків, вул. Чкалова 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” за адресою: м. Харків, вул. Чкалова 17.
Автореферат розісланий 14 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спецiалiзованоi вченої ради Корнiлов Г.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. До конструкції літального апарату (ЛА) висуваються підвищенні вимоги надійності всіх елементів при забезпеченні їх мінімальної маси.
Значне місце в конструкції ЛА займають трубопроводи. В системах живлення двигунів ракет та в інших ЛА вони часто працюють з корозійно небезпечними рідинами (або речовинами) і потребують відповідного захисту робочих поверхонь труб. Питання забезпечення високого ресурсу трубопроводів, які працюють в умовах агресивного середовища, примушує шукати шляхи зниження сумарної довжини зварних швів і підвищення долі трубопроводів великого подовження. Крім того, вимоги забезпечення захисту від агресивного середовища диктують необхідність застосування у конструкціях ЛА трубопроводів із захисним шаром (бішарових або багатошарових).
Забезпечення вимог якості довгомірних поліметалевих труб при вказаних умовах експлуатації пов’язано з рядом технологічних особливостей і проблем виробництва, що не виникають при створенні біметалевих труб у загальному машинобудуванні: можливості якісної футеровки труби з відношенням довжини до діаметру L/D > 40 (150 мм D 15 мм) з тонким плакувальним шаром (товщиною до 20% від загальної товщини стінки бішарової труби); забезпечення якості поверхні плакувального шару при футеровці в’язкими металами; розробка технологічних процесів футеровки довгомірних поліметалевих труб, що забезпечують регламентовану якість та ресурс.
Пошук технологій, що задовольняють вимогам якості виробництва поліметалевих труб, привів до рішення про можливість застосування для цього імпульсної технології, зокрема, газодетонаційної.
Особливості газового енергоносія дозволяють легко формувати заряд необхідної величини у порожнині трубчатої заготовки. Здатність детонаційної хвилі у газовій суміші постійного складу розповсюджуватися на велику відстань у каналі постійного перерізу і виділяти енергію безпосередньо у стінки заготовки, роблять зручним застосування цього енергоносія в технології футерування труб.
Детонаційна хвиля, яка поширюється порожниною трубчастої заготовки з відносно невеликими швидкостями (у порівнянні з твердими вибуховими речовинами), є хвилею навантаження, яка формує локальну область формозмінювання оболонки. Параметри руху стінки оболонки у цій області і взаємодія з товстостінною трубою основного шару відмінні від тих, що виникають при штамповці бризантними вибуховими речовинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГII ВИГОТОВЛЕННЯ ДОВГОМIРНИХ БАГАТОШАРОВИХ ТРУБ ДЛЯ ЛІТАЛЬНИХ АПАРАТІВ МЕТОДОМ ГАЗОДЕТОНАЦIЙНОГО ФУТЕРУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок