Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ НІМЕЦЬКИХ ГОЛОСНИХ І ЗАРОДЖЕННЯ НОВИХ ФОНЕМ (на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів)

ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ НІМЕЦЬКИХ ГОЛОСНИХ І ЗАРОДЖЕННЯ НОВИХ ФОНЕМ (на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ НІМЕЦЬКИХ ГОЛОСНИХ І ЗАРОДЖЕННЯ НОВИХ ФОНЕМ (на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І.МЕЧНИКОВА
ЧЕРНЯЄВА Ірина Анатоліївна
УДК 811.112.2’342.41(043.3)
ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ НІМЕЦЬКИХ ГОЛОСНИХ
І ЗАРОДЖЕННЯ НОВИХ ФОНЕМ
(на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2007
 


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Таранець Валентин Григорович,
Одеський регіональний інститут державного
управління Національної академії державного
управління при Президентові України,
професор кафедри української та іноземних мов.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Петренко Олександр Дем’янович,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
завідувач кафедри теорії і практики перекладу
та соціолінгвістики,
декан факультету іноземної філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Ступак Інна Валер’янівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри німецької мови.
Захист відбудеться “ 20 ” грудня 2007 року о 12.30 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному
університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький
бульвар, 24/26, ауд. 165а.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського
національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65082, м. Одеса,
вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано “ 16 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
к.філол.н., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Загальне мовознавство другої половини ХХ століття характеризувалося інтересом до вивчення динаміки зміни і розвитку мовних одиниць і до проблем діахронії в цілому, що зобумовлено ходом лінгвістичної думки останніх десятиліть. На думку Т.В. Гамкрелідзе, “це стало деяким поверненням, уже на новому методологічному рівні, до розробки проблем, що виникли в класичному мовознавстві”. Донині значущими залишаються питання про причини й умови мовних змін. Незважаючи на широке і давнє вивчення природи мовної еволюції, ці питання дотепер є актуальними (О.Д.Петренко, Д.М. Храбскова, 2004).
В галузі діахронічної фонології німецької мови в загальному вивчено звукові системи і зміни окремих звуків (В.М.Жирмунський, Л.Р.Зіндер, В.В.Левицький, Н.Борецький, П.Ердман, Е.Г.Антонсен), у дослідженнях розглянуто також причини тих чи інших фонетичних змін, притаманних німецькій мові в минулому. В інших діахронічних працях з німецької мови досліджено також структуру і фонетичні особливості слова, кореневої та інших морфем (В.Д.Каліущенко, В.Г.Таранець, О.Д.Огуй, Ш.Р.Басиров, О.П.Димирова, О.О.Шульган, І.В.Пересада, Т.В.Гремалюк), проте спеціально не розглядалися фонетичні зміни, притаманні еволюції німецького вокалізму. До них належить поява нових умлаутних голосних. Велика кількість праць з германістики, присвячених вивченню особливостей розвитку фонематичних одиниць, показує, що проблематика еволюції останніх і прогнозування їхнього розвитку в майбутньому залишається дотепер актуальною (О.І.Стеріополо, Т.Д.Вербицька, І.В.Ступак, О.Г.Васильченко). Сьогодні вже недостатньо описати історично мовні факти, необхідно розкрити внутрішню логіку еволюції всієї системи, виявити причини і механізм, стимули зміни цілісної системи та її окремих елементів.
У цьому аспекті особливий інтерес викликають процеси, що послужили появі нових умлаутних голосних у німецькій мові. Незважаючи на велику кількість підходів, які пояснюють фонетичні явища (теорії підвокальної зміни, антиципації, вставки, палаталізації, просодична та фонологічна теорії), дотепер не існує єдине розуміння факторів, які зумовили ті чи інші зміни (В.Брауне, 1987; Г.Пауль, 1989). На наш погляд, у наявних дослідженнях відсутній цілісний підхід до аналізу причин, що викликали зародження нових голосних, який ґрунтувався б на особливостях еволюції системи німецького вокалізму протягом тривалого часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ СИСТЕМИ НІМЕЦЬКИХ ГОЛОСНИХ І ЗАРОДЖЕННЯ НОВИХ ФОНЕМ (на матеріалі давньоверхньонімецьких, середньоверхньонімецьких і ранньонововерхньонімецьких текстів)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок