Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ І СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОВОЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖАРОТРУБНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ МАЛОЇ ПОТУЖНОСТІ ДЛЯ ЛОКАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

МЕТОДИ І СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОВОЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖАРОТРУБНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ МАЛОЇ ПОТУЖНОСТІ ДЛЯ ЛОКАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Назва:
МЕТОДИ І СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОВОЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖАРОТРУБНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ МАЛОЇ ПОТУЖНОСТІ ДЛЯ ЛОКАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Губар Світлана Олександрівна
УДК 697.32
МЕТОДИ І СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОВОЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖАРОТРУБНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ МАЛОЇ ПОТУЖНОСТІ ДЛЯ ЛОКАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
05.23.03 – Вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській державній академії будівництва і архітектури
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Лук'янов Олександр Васильович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри "Теплотехніка, теплогазопостачання та вентиляція".
Офіційні опоненти доктор технічних наук, професор Редько Олександр Федорович, Харківський державний технічний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри теплогазопостачання, вентиляції та використання теплових вторинних енергоресурсів;
доктор технічних наук, професор Соколов Володимир Ілліч, Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля, м. Луганськ, професор кафедри гідрогазодинаміки.
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України, кафедра теплотехніки.
Захист відбудеться 18 березня 2004 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 при Донбаській державній академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька область, м. Макіївка, вул. Державіна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька область, м. Макіївка, вул. Державіна, 2.
Автореферат розісланий "____" лютого 2004 р.
В.О. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
д.х.н., професор Ю.Б. Висоцький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Для задоволення потреб житлово-комунального господарства України виробляється більш ніж 250 млн. ГДж теплоти на рік. Одним із напрямків зниження енерговитрат і поліпшення екологічної обстановки є технічне удосконалювання систем теплопостачання. Серед способів реалізації цієї мети особливу увагу заслуговує перехід від централізованого до децентралізованого і локального вироблення і розподілу теплоти із застосуванням газових модулів одиничною тепловою потужністю від 0,5 до 3,0 МВт. Це дозволяє ефективно вирішувати задачі опалення і гарячого водопостачання з одночасною економією енергії близько 50%. Перспективною конструкцією таких теплогенераторів є використання водоохолоджувальної топкової камери циліндричної форми, а в конвекційній частині – димогарних труб.
Існуючі методи розрахунку і проектування котлів розроблено для агрегатів, що відрізняються незмірно великими тепловою потужністю і розмірами та не враховують особливостей теплових і фізико-хімічних процесів, які відбуваються у жаротрубних топках. Це ускладнює визначення оптимальних розмірів останніх і встановлення раціональних технологічних параметрів спалювання природного газу.
Спроби прямого переносу атмосфероохоронних технологій, розроблених для енергетичних і великих опалювальних котлоагрегатів, на котли малої потужності часто призводять або до збільшення питомої витрати палива, або до збільшення показника сумарної токсичності викидів.
Таким чином, перед опалювально-комунальною теплоенергетикою стоїть важлива задача підвищення економічності спалювання палива в котлах малої теплової потужності й захисту атмосферного повітря від забруднень викидами токсичних інгредієнтів із продуктами згоряння зазначених котлів, що визначає актуальність цієї роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Основні дослідження теоретичного і прикладного характеру виконано відповідно до Комплексної державної Програми енергозбереження України; Програми енергозбереження в житлово-цивільному будівництві; Галузевої Програми енергозбереження в житлово-комунальному господарстві, Програми "Донбас - 2020" у рамках держбюджетної науково-дослідної теми Міністерства освіти і науки України "Створення теоретичних та технологічних засад розробки систем автономного теплопостачання"(№ дер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕТОДИ І СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ТЕПЛОВОЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЖАРОТРУБНИХ ТЕПЛОГЕНЕРАТОРІВ МАЛОЇ ПОТУЖНОСТІ ДЛЯ ЛОКАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок