Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЯВЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У РАННЬОМУ НЕОНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

ВИЯВЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У РАННЬОМУ НЕОНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

Назва:
ВИЯВЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У РАННЬОМУ НЕОНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АЛЬ АБУД МАЗЕН ХЕЙРО
УДК 616-002-022.1-053.3-07
ВИЯВЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У РАННЬОМУ НЕОНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ
14.01.10- педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету МОЗ України.
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор
Безруков Леонід Олексійович,
Буковинський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Харченко Юрій Петрович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб;
доктор медичних наук, професор
Суліма Олена Григорівна,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри неонатології
Захист дисертації відбудеться „24" __квітня__ 2008 року об 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.600.02 при Одеському державному медичному університеті МОЗ України за адресою: 65082, м. Одеса, Валіховський пров., 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного медичного університету МОЗ України за адресою: 65082, м. Одеса, Валіховський пров., 3.
Автореферат розісланий „__22_" ________березня____ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Т.В. Стоєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виявлення інфекційної патології у перші два дні життя дитини [Шунько Е.Е. та співав., 2001] є звичайним компонентом повсякденної діяльності лікаря-неонатолога. Тривожний та відповідальний крок „Виключи сепсис” посідає, напевне, друге місце серед найбільш частих висновків у неонатології, поступаючись першим місцем висновку „Здорова дитина” [Escobar G.J. та співав., 2003]. Вирішення цієї клінічної дилеми насамкінець розв?язує питання щодо призначення антибактеріальної терапії. Раннє призначення цих препаратів за неонатальної інфекції зазвичай зменшує ризик виникнення життєнебезпечних ускладнень та сприяє видужанню дитини. Водночас необґрунтована антибіотикотерапія закономірно призводить до селекції резистентних штамів мікроорганізмів, котра значно утруднює лікування інфекційної патології [Barlow G., 2005; Chowdhary G., 2006]. Виходячи з цього, ухвалення рішення щодо призначення антибіотиків представляється відповідальним завданням, вирішення якого багато в чому визначається клінічною інтуїцією. При виразних клінічних проявах інфекційно-запального процесу неонатолог негайно розпочинає антибіотикотерапію, оскільки параклінічні методи дослідження в цьому випадку звичайно не несуть важливої додаткової інформації. Навпаки, якщо дитина клінічно здорова, то антибіотики зазвичай не призначаються навіть при змінених лабораторних тестах [Chiesa C.та співав, 2003]. Відносно вирішеною представляється ситуація, коли дитина народжується з наявністю в матері чинників ризику ранньої неонатальної стрептококової інфекції групи В (GBS-інфекція). Алгоритм ведення таких новонароджених переважно визначається результатами клініко-лабораторного обстеження дитини та вказівками на проведення профілактики цієї інфекції за допомогою антибіотикотерапії під час пологів [Bacbar C J.та співав., 2003; Edward R R та співав., 2006].
Значно важче вирішується задача призначення антибіотиків у тому випадку, коли у новонародженого є вказівки на наявність так званих чинників схильності до інфекції та визначаються нечітко окреслені клінічні прояви, що можуть зумовлюватися як інфекційною, так і неінфекційною патологією [Stoll B J., 2007]. У такому випадку надії неонатологів спрямовані у бік пошуків нових або комбінації відомих маркерів неонатальної бактеріальної інфекції. Проте клінічний досвід показує, що наразі не існує такого тесту, що володів би 100% чутливістю і специфічністю у виявленні ранньої неонатальної інфекції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИЯВЛЕННЯ ІНФЕКЦІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У РАННЬОМУ НЕОНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок