Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
ПАВЛІШАК Юрій Володимирович
УДК 330.115:330.45
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ
САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів-2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі математичного моделювання соціально-економічних процесів Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор фізико-математичних наук, професор
Цегелик Григорій Григорович
Львівський національний університет імені Івана
Франка, завідувач кафедри математичного моделювання
соціально-економічних процесів.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єлейко Василь Іванович,
Львівська комерційна академія, завідувач
кафедри економетрії та статистики;
доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра математичних методів еколого-економічних досліджень.
Захист відбудеться “26” червня 2006 р. о 13.30 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м.Львів, проспект Свободи, 18, ауд.115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м.Львів, вул.Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “25” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф.Панчишин С.М.


Актуальність теми. Для сучасного етапу розвитку національної економіки характерним є переважання сфери виробництва над сферою послуг. Проте у багатьох розвинутих країнах саме сфера послуг має найбільшу частку у валовому національному продукті і саме в цій царині зайнята найбільша кількість населення. Динаміка розвитку галузей сфери послуг в Україні, зокрема санаторно-курортних послуг, показує, що пріоритет цього напряму в національній економіці – це лише питання часу.
Для багатьох країн туризм є однією з найприбутковіших галузей економіки. Для України з її вичерпаними надрами та застарілими виробничими потужностями розвиток туризму може стати засобом покращення фінансового становища держави і можливістю підняти престиж на міжнародній арені. Санаторно-курортні заклади потенційно є одними з найпривабливіших об’єктів як для внутрішніх, так і для іноземних туристів. Проте застаріла матеріальна база та недосконалі методи управління не дозволяють багатьом санаторіям та пансіонатам України не те що працювати на повну потужність, а й просто функціонувати. Перехід України до ринкових відносин, зміна форм власності багатьох суб’єктів санаторно-курортної сфери, збільшення кількості новостворених підприємств приводить до зростання конкуренції. Відповідно постійно зростає рівень складності завдань, які необхідно вирішувати для ефективного управління суб’єктами підприємництва. Ускладненість таких завдань виявляється насамперед у збільшенні обсягу інформації, необхідної для їх вирішення.
Використання методів оптимізації для пошуку та прийняття управлінських рішень щодо господарсько-фінансової діяльності є одним з вирішальних напрямків підвищення ефективності функціонування підприємства. Застосування комп’ютерних технологій і методів економіко-математичного моделювання уможливлює управлінську діяльність якісно нового рівня, сприяє оперативності, достовірності вироблення науково обґрунтованих управлінських рішень.
Сучасний стан економіко-математичних досліджень управлінських процесів в Україні обмежений, головним чином, теоретичними розробками. Практично відсутні дослідження процесів управління підприємствами санаторно-курортної сфери та використання економіко-математичних методів і моделей в їх діяльності.
Актуальність вирішення цих проблем і зумовила вибір теми наукової роботи, у процесі якої передбачалося створення інструментарію моделювання для оптимізації управління підприємствами санаторно-курортної сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЇ СФЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок