Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів

Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів

Назва:
Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
Сидоренко Вадим Геннадійович
УДК 611.892: 612.014.46
Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних
гангліїв щурів
03.00.02 – біофізика.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 2000 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі загальної фізіології нервової системи Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Науковий керівник: Доктор біологічних наук
Веселовський Микола Сергійович
провідний науковий співробітник відділу
загальної фізіології нервової системи
Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця
НАН України
Офіційні опоненти:
Академік НАН України, доктор біологічних наук, зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
Кришталь Олег Олександрович
Доктор медичних наук, зав. відділом нейрофармакології Інституту фармакології і токсикології АМН України
Громов Леонід Олександрович
Провідна установа - кафедра біофізики біологічного факультету Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка.
Захист відбудеться “_17__”__жовтня____2000 р. о _1000___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул.
Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “_15_”_вересня____2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради доктор біологічних наук
З.О. Сорокіна-Маріна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Важливою задачею сучасної нейрофізіології є з’ясування ролі хімічних посередників в передачі сигналів від периферійних структур в центральну нервову систему. Однією з головних ланок у проведенні сенсорної інформації в ЦНС є нейрони спинальних гангліїв (СГ). Ці нейрони мають один відросток, що Т-образно поділяється на деякій відстані від тіла клітини. Одна гілка іде на периферію і закінчується рецепторним утворенням у шкірі, м’язах тощо. д. Інша гілка у складі заднього корінця йде у спинний мозок. Спочатку припускалося, що сома нейрона не бере участі у проведенні нервового імпульсу і виконує лише трофічну роль. Згодом електрофізіологічні дослідження довели, що в сомі нейронів присутні більшість з відомих видів іонних каналів, що керуються потенціалом або хімічними сполуками. Ці дані вказують на можливе втягнення соми нейронів спинальних гангліїв у регулювання процесу передачі сенсорної інформації. На сомі, центральних і периферійних терміналях нейронів СГ були виявлені рецептори, чутливі до гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) - сполуки, що виконує функції гальмівного медіатора в багатьох ділянках центрального та периферійного відділів нервової системи. Якщо присутність ГАМК-рецепторів на центральних закінченнях сенсорних нейронів можна пояснити їхньою роллю в процесах синаптичного гальмування, то властивості соматичних рецепторів, а також їхня можлива роль у функціонуванні нейрона до нинішнього часу мало досліджувалися.
Мета роботи полягала у дослідженні біофізичних і фармакологічних властивостей ГАМКА-рецепторів на соматичній мембрані сенсорних нейронів.
Головні задачі дослідження:
1.
З використанням методу фіксації потенціалу на мембрані цілої клітини та фрагменті мембрани вивчити характеристики іонних струмів, що виникають при швидкому прикладенні ГАМК на соматичну мембрану нейронів спинальних гангліїв щурів.
2. Вивчити зміни в кінетичних характеристиках іонних струмів при тривалому прикладенні ГАМК.
3. Кількісно дослідити вплив прикладання блокатора ГАМКА- рецепторів бікукулліна на іонні струми, що активуються ГАМК в мембрані нейронів СГ.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше вивчені властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані нейронів СГ щурів в умовах швидкого прикладання медіатора. Показано, що ГАМКА-рецептори, пов’язані з іонними каналами, через які течуть ці струмі мають низьку афінність до медіатора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 



Реферат на тему: Властивості іонних струмів, що активуються ГАМК, в соматичній мембрані ізольованих нейронів спинальних гангліїв щурів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок