Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Модель тіла людини як об’єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт

Модель тіла людини як об’єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт

Назва:
Модель тіла людини як об’єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет "Львівська політехніка"
Комаров Веніамін Іванович
УДК 628.518.001.57
Модель тіла людини як об’єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт
01.05.02 – Математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Маліновський Антон Антонович,
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри електропостачання промислових підприємств, міст і сільського господарства
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Стахів Петро Григорович,
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри теоретичної загальної електротехніки
доктор технічних наук, професор
Кравченко Адольф Микитович,
Інституту електродинаміки НАН України, провідний науковий співробітник відділу теоретичної електротехніки
Провідна установа - | Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра елекричних станцій та мереж, м. Вінниця
Захист відбудеться 28 жовтня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 у Національному університеті "Львівська політехніка" (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий 24 вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н., проф. Р.А. Бунь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Конституція України проголошує: “Людина, її життя і здоров’я … визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю… Обов’язок держави - захищати життя людини”. Права людини як споживача електричної енергії визначені Законом України “Про захист прав споживачів”, а як працівника - Законом України “Про охорону праці”.
Чинні в Україні стандарти, а також рекомендації Міжнародної електро-технічної комісії (МЕК) щодо допустимих струмів і напруг дотику та тривалості їх дії не враховують весь спектр наслідків дії електричного струму на людину, вони спрямовані лише на один з можливих механізмів ураження людини електричним струмом, а саме фібриляційний.
Аналіз виробничих нещасних випадків показує, що електротравми становлять біля 3% від загальної кількості випадків, однак, на ураження електричним струмом припадає біля 12% смертельних нещасних випадків, а в окремих галузях до 30%.
За даними Манойлова В.Е., Карякіна Р.Н. та інших в країнах Європи на один мільйон жителів припадає в середньому 5,7 смертельних електричних травм за рік, а в Україні цей показник становить біля 30 випадків і має тенденцію до зростання.
Дослідження дії електричного струму на людину непрямими методами в широкому діапазоні зміни факторів впливу можливе моделюванням явищ, пов’яза-них з такою дією. Експерименти на математичних моделях значно зменшують необхідну кількість фізичних експериментів на людях, дають можливість отримати результати в широкому діапазоні зміни параметрів - як людини, так і факторів дії. Особливо цінними є результати математичних експериментів в діапазоні напруг, які в фізичних експериментах можуть бути небезпечними для людини.
Розроблення пристроїв захисного вимкнення, постійного контролю ізоляції та інших, аналіз надійності їхнього спрацювання викону-ються найточніше за умови введення в розрахункові схеми моделей тіла людини. Потреба в моделях існує під час розслідування нещасних випадків, пов’язаних з дією електричного струму та сертифікації електроустановок на відповідність вимогам електробезпеки. Виходячи з цього, розроблення методів математичного моделювання дії електричного сруму на людину є актуальною науковою задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Модель тіла людини як об’єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок