Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму)

Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму)

Назва:
Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,22 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОЗЛОВ Костянтин Павлович

УДК 615.9+546.49:547.458.88
Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму)
14.02.01-Гігієна
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, академік АМН України,
член-кор. НАН України
Трахтенберг Ісак Михайлович,
Інститут медицини праці АМН України,
завідувач лабораторії промислової токсикології
офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Шафран Леонід Мусійович,
ДП УКрНДІ медицини транспорту МОЗ України,
керівник відділу гігієни та токсикології
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Томашевська Людмила Анатоліївна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України,
головний науковий співробітник лабораторії гігієни електромагнітних випромінювань
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра гігієни праці та профзахворювань, МОЗ України, м. Київ
захист відбудеться 24 березня 2005 р. о 10-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .554.01 при Інституті медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського 75).
з дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75).
автореферат розісланий 21 лютого 2005 р.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Несприятлива екологічна ситуація в Україні характеризується високим рівнем шкідливих факторів довкілля різної природи, при цьому хімічне забруднення часто є домінуючим (Сердюк А.М., 1998, 2004; Кундиев Ю.И., Трахтенберг И.М., 1997, 2003; Трахтенберг И.М., 2004). Значну групу токсикантів серед хімічних забруднювачів утворюють метали та їхні сполуки. Техногенне надходження важких металів як результат бурхливого розвитку промисловості спричинило їхнє накопичення у повітрі робочих приміщень, атмосферному повітрі, воді та ґрунтах. Тому сьогодні ВООЗ відносить ці речовини до глобальних стабільних забруднювачів (WHO, 1991). Серед них одне з чільних місць посідають ртуть та її сполуки (UNEP, 2002). Аналіз даних, одержаних у процесі гігієнічних досліджень, проведених на ряді підприємств України, де основною професійною шкідливістю є ртуть, свідчить про те, що незважаючи на суттєве зменшення сфери використання ртуті та її сполук у національній економіці України, пошук альтернативних рішень, які витісняють ртуть з обігу, цей метал все ще широко застосовується у різних галузях, що супроводжується надходженням ртуті до виробничого та навколишнього середовища (Трахтенберг И.М., Коршун М.Н., 1990; Clarkson T.W. et al., 1988). Зараз завдяки антропогенному забрудненню рівні вмісту ртуті в об’єктах довкілля суттєво перевищують природні фонові. Тому цей хімічний фактор є небезпечним для здоров’я не лише осіб, що контактують з ним на виробництві, але й населення, яке проживає поблизу таких підприємств або у великих промислових містах, що підтверджується численними даними літератури (Ларионова Т.К., 2000; Falandysz J. et al., 2001; Паранько Н.М. и др., 2002, Кацнельсон Б.А. и др., 2004).
Звідси випливає, що важливою є не лише гігієнічна оцінка забруднення ртуттю довкілля та виявлення її впливу на стан здоров’я людей. Все більшої актуальності набуває розробка та наукове обґрунтування методів вивчення особливостей токсичної дії малих доз важких металів, зокрема ртуті, їх накопичення у тканинах і органах а також методів детоксикації організму (Головкова Т.А., 2002, Nesterenko V.B. et al., 2004).
При скринінгових пошуках недостатньо використовуються альтернативні методи дослідження in vitro, які в світовій науковій практиці широко впроваджуються в інших напрямках медико-біологічних досліджень завдяки своїй високій чутливості, інформативності, а також у зв’язку зі збільшенням зацікавленості науковців та громадськості у гуманнішому ставленні до тварин і скороченні їх використання в експериментах (принцип трьох R).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Протекторна дія пектину при надходженні в організм ртуті в малих дозах (до проблеми мікромеркуріалізму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок