Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИКО – ХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЇ ПОЛІФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК З ПЕРОКСИЛЬНИМИ І ДИФЕНІЛПІКРИЛГІДРАЗИЛЬНИМ РАДИКАЛАМИ

ФІЗИКО – ХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЇ ПОЛІФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК З ПЕРОКСИЛЬНИМИ І ДИФЕНІЛПІКРИЛГІДРАЗИЛЬНИМ РАДИКАЛАМИ

Назва:
ФІЗИКО – ХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЇ ПОЛІФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК З ПЕРОКСИЛЬНИМИ І ДИФЕНІЛПІКРИЛГІДРАЗИЛЬНИМ РАДИКАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Гидроксильные группы в м-положениях 5, 7 имеют высокие прочности связей
и малоактивны в реакции с ArCH(CH3)OO• (табл


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л.М. ЛИТВИНЕНКА
БІЛА НАТАЛЯ ІВАНІВНА
УДК 542.943'78:547.565
ФІЗИКО – ХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЇ ПОЛІФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК З ПЕРОКСИЛЬНИМИ І ДИФЕНІЛПІКРИЛГІДРАЗИЛЬНИМ РАДИКАЛАМИ
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, професор
Ніколаєвський Алім Микитович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Висоцький Юрій Борисович,
Донбаська державна академія будівництва і архітектури ,
завідувач кафедри хімії
доктор хімічних наук, професор
Туровський Анатолій Антонович,
Відділення фізико-хімії і технології горючих копа- лин Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України, завідувач відділу хімії і біотехнології горючих копалин
Провідна установа Харківський національний університет ім. В.Н. Ка- разіна Міністерства освіти і науки України, м. Харків (кафедра фізичної хімії)
Захист відбудеться “27” травня 2003р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М. Литвиненка НАН України (83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70).
 
Автореферат розісланий “18” квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01. Шендрік Т.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. В останній час запропоновано велику кількість різних антиоксидантів, але фенольні залишаються найбільш застосованими в практичному відношенні, оскільки мають в порівнянні з іншими рядом суттєвих переваг, головною з яких є висока ефективність. Це обумовлює пошук нових антиоксидантів у ряду цих сполук, а також продовження досліджень властивостей фенольних антиоксидантів.
Найбільш вивченими та поширеними як промислові і лабораторні антиоксиданти є синтетичні алкілзаміщені феноли. Поряд з цим ефективними антиоксидантами є феноли з двома і більше гідроксигрупами в бензольному кільці. До таких фенолів належать природні феноли, які беруть участь в біохімічних процесах живих організмів та регулюють в них процеси перекисного окиснення ліпідів. На відміну від синтетичних просторово-утруднених фенолів, природні фенольні сполуки, за винятком токоферолів, вивчені недостатньо. Для таких фенолів механізм перетворень, що лежить в основі антиоксидантної дії, відрізняється в деяких деталях від неекранованих фенолів. Відсутні систематичні дані щодо взаємозв’язку структура – реакційна здатність природних фенолів в радикальних реакціях окиснення, немає відомостей і про структуру перехідного стану в ключовій реакції інгібування. Це перешкоджує всебічному аналізу факторів, що обумовлюють високу активність фенолів та є однією з причин використання поки що чисто емпіричного підходу до вибору антиоксидантів для практичного застосування. Детальне вивчення антиоксидантних властивостей природних фенольних сполук є шляхом до більш ефективного розв’язання зазначених проблем напівемпіричним та неемпіричним методами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Донецького національного університету під керівництвом к.х.н., проф. Ніколаєвського А.М. у межах науково-дослідницьких тем “Екологічно безпечні антиоксиданти органічних речовин, матеріалів на їх основі та фізико-хімічні дослідження процесів стабілізації ”, шифр 98-1вв/40, № державної реєстрації 0198U005568 та “Кінетика і механізми від’ємного каталізу процесів окиснення органічних речовин та пошук ефективних антиоксидантів (біоантиоксидантів)”, шифр 01-1вв/40, № державної реєстрації 0101U005378.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФІЗИКО – ХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ РЕАКЦІЇ ПОЛІФЕНОЛЬНИХ СПОЛУК З ПЕРОКСИЛЬНИМИ І ДИФЕНІЛПІКРИЛГІДРАЗИЛЬНИМ РАДИКАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок