Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКСИДАЗИ МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ І ЦВІЛЬОВИХ ГРИБІВ: ХАРАКТЕРИСТИКА ТА БІОАНАЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

ОКСИДАЗИ МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ І ЦВІЛЬОВИХ ГРИБІВ: ХАРАКТЕРИСТИКА ТА БІОАНАЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

Назва:
ОКСИДАЗИ МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ І ЦВІЛЬОВИХ ГРИБІВ: ХАРАКТЕРИСТИКА ТА БІОАНАЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ КЛІТИНИ
ПАВЛІШКО Галина Миколаївна
УДК 579.87: 577.152.1+602.4
ОКСИДАЗИ МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ І ЦВІЛЬОВИХ ГРИБІВ: ХАРАКТЕРИСТИКА ТА БІОАНАЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті біології клітини НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Гончар Михайло Васильович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляторних систем клітини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Пирог Тетяна Павлівна,
Інститут мікробіології і вірусології
ім. Д.К. Заболотного НАН України,
провідний науковий співробітник відділу біології
газоокислюючих мікроорганізмів;
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Федорович Дарія Василівна
Інститут біології клітини НАН України,
старший науковий співробітник відділу
молекулярної генетики та біотехнології
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
м. Київ.
Захист відбудеться “9“ грудня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.246.01 в Інституті біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології клітини НАН України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 14/16.
Автореферат розісланий “27“ жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Убийвовк В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ферменти мікробного походження стали незамінним інструментом сучасної аналітичної біотехнології. Важливим джерелом ферментів (як природних, так і рекомбінантних) є деякі види дріджів, цвільових грибів та бактерій. Серед них особливе місце займають метилотрофні дріжджі, які, завдяки наявності унікально сильного промотора алкогольоксидазного гена (pAOX1), стали вигідним організмом-господарем для гетерологічної експресії промислово важливих білків та ферментів, у тому числі й аналітичного призначення [Cregg et al., 1985, Cregg et al., 1993, Rosenfeld et al., 1999].
Метилотрофні дріжджі є джерелом алкогольоксидази (АО) (КФ 1.1.3.13) – ферменту, який завдяки здатності in vitro окислювати первинні аліфатичні спирти, включаючи етанол, має велике біотехнологічне значення. У зв’язку з неспецифічністю дії АО проблема розробки нових методів аналізу, селективних до певного аналіту (метанолу, етанолу), залишається актуальною.
Кількісне визначення вмісту гліцеролу має важливе значення для технологічного контролю процесів бродіння та обстеженні людей на вміст тригліцеридів у крові. Існуючі на сьогодні аналітичні методи для визначення гліцеролу є досить дорогими та практично недосяжними для вітчизняного споживача. Розробка та впровадження аналітичних систем на основі гліцеролоксидази (ГО) дозволили б значно знизити собівартість аналізу вмісту гліцеролу. ГО – фермент, виділений у високоочищеному стані з цвільових грибів родів Aspergillus, Penicillium, Neurospora, з актиноміцетів [Uwajima et al., 1979; Uwajima et al., 1982; Lin et al., 1996], проте відповідний комерційний препарат ферменту відсутній на світовому ринку біотехнологічних продуктів. Тому пошук ефективного продуцента ГО та отримання препарату ферменту дозволить розробити та впровадити нові методи для аналізу гліцеролу, що сприятиме успішній діагностиці і лікуванню захворювань, розв’язувати проблеми контролю і регуляції біотехнологічних процесів.
Серед нових біоаналітичних систем особливого розвитку набули дослідження в області біоелектронних систем аналізу. Для їх впровадження в широку практику необхідні дослідження з конструювання біоелементів з оптимальними аналітичними параметрами, включаючи створення ензимних та мікробних сенсорних елементів з наперед заданими ензимологічними чи метаболічними характеристиками.
Одним із аспектів даної дисертаційної роботи є розробка нових ензиматичних та біосенсорних методів аналізу таких практично важливих аналітів, як етанол, метанол та формальдегід з використанням як аналітичного інструмента АО метилотрофних дріжджів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОКСИДАЗИ МЕТИЛОТРОФНИХ ДРІЖДЖІВ І ЦВІЛЬОВИХ ГРИБІВ: ХАРАКТЕРИСТИКА ТА БІОАНАЛІТИЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок