Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВ'ЯЗУВАНІ ТОЧНО МОДЕЛІ СИЛЬНОКОРЕЛЬОВАНИХ НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

РОЗВ'ЯЗУВАНІ ТОЧНО МОДЕЛІ СИЛЬНОКОРЕЛЬОВАНИХ НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

Назва:
РОЗВ'ЯЗУВАНІ ТОЧНО МОДЕЛІ СИЛЬНОКОРЕЛЬОВАНИХ НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,78 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
КАРНАУХОВ Ігор Миколайович
УДК 538.915; 538.945
РОЗВ'ЯЗУВАНІ ТОЧНО МОДЕЛІ СИЛЬНОКОРЕЛЬОВАНИХ
НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконанаРобота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України.
 
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Білоколос Євген Дмитрович,
Інститут магнетизму НАН і Міносвіти України,
завідувач відділу теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук,
Єремко Олександр Олександрович,
Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова
НАН України,
провідний науковий співробітник відділу нелінійної
фізики конденсованого стану
доктор фізико-математичних наук, професор,
Мальнєв Вадим Mиколайович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
кафедра квантової теорії поля
Провідна установа: Інститут фізики НАН України,
відділ фізики магнітних явищ, м.Київ.
 
Захист дисертації відбудеться “09”,__березня__2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36, конференц-зал; тел. (044) 424-10-05.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-142, бульв. акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “_04_”_лютого_2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 26.168.02 ,
кандидат фізико-математичних наук
СИЗОВА Т. Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні досягнення надточних технологій зробили актуальним вивчення фізичних властивостей об'єктiв низької розмірності та їх застосування. Тонкi та надтонкі плiвки, точечні контакти, квантовi драбинки, тонкi дроти, квантовi ланцюжки є не повним перелiком тих нано систем, якi інтенсивно досліджуються в сучасній фiзицi конденсованого стану. Таким чином, теоретичні дослідження низьковимірних скінченних сильновзаємодіючих систем є не тільки актуальними та необхідними, головне, що вони також затребувані на цей час.
Слід підкресліти, що добре "скроєна теорія", правильна інтерпретація експериментів на основі адекватних теоретичних моделей та уявлень є добрим інструментом для прогнозування особливостей поведінки таких систем. Підхід, що базується на теоретичних уявленнях, дає змогу створювати принципово нові, ще більш екзотичні та складні системи для реалізації нових властивостей та закладених в них можливостей. Як правило, в цих об'єктах виявляється сильна взаємодія, що обумовлює нелiнiйнiсть процесів, які реалізуються в них. Найбільш адекватний опис таких процесів використовує точні рішення задач, що дає змогу виходити за межи лінійних процесів при великій взаємодії. Як приклад такого зразка, можна відзначити опис поведінки квантових драбинок на основі гамільтоніана Кондо, використання його точного рішення для розрахунку кондактанса квантових драбинок.
Завжди актуальною науковою темою є дослідження впливу домішок на властивості твердих тіл, які часто грають значну роль. Вивчення впливу домішок на магнітні, електричні властивості, міцність, пластичність матеріалів присвячено багато як експериментальних, так і теоретичних робіт. Формування локальних магнітних моментів, домішкова провідність в металах прямо пов'язані як з наявністю домішок у матеріалах, так і з особливостями їх взаємодії.
Дослідження особливостей, використання та побудова нових низковимірних багаточасткових моделей фізики конденсованого стану, дає змогу наблизитися до поняття фізичних процесів в об'ектах низької вимірності, які, як було підкреслено, є сучасною елементною базою нових технологій, а саме, енергетики, засобів зв'язку, обчислювальної техніки, авіа- та космічних технологій. Такого роду дослідження намічають перспективи адекватного опису багаточасткових явищ, таких, як явище високотемпературної надпровідності, квантового ефекту Хола та інших, в яких найбільш яскраво виявляються особливості поведінки сильновзаємодіючих багаточасткових квантових низьковимірних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОЗВ'ЯЗУВАНІ ТОЧНО МОДЕЛІ СИЛЬНОКОРЕЛЬОВАНИХ НИЗЬКОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок