Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕПІСТЕМІЧНА МОДАЛЬНІСТЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ДІАХРОННИЙ АСПЕКТ)

ЕПІСТЕМІЧНА МОДАЛЬНІСТЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ДІАХРОННИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ЕПІСТЕМІЧНА МОДАЛЬНІСТЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ДІАХРОННИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,05 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
скибицька Надія Василівна
УДК 81-112’366.594
ЕПІСТЕМІЧНА МОДАЛЬНІСТЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
(ДІАХРОННИЙ АСПЕКТ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ВЕРБА Лідія Георгіївна,
доцент кафедри англійської філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ОГУЙ Олександр Дмитрович,
завідувач кафедри англійської філології Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича МОН України
кандидат філологічних наук, доцент БІЛИНСЬКИЙ Михайло Емільович,
доцент кафедри англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка МОН України
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна МОН України, кафедра англійської ділової мови та перекладу.
Захист відбудеться “ 23 ” вересня 2004 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “ 4 ” серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Смущинська І.В.
доктор філологічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Кінець XX століття у мовознавстві позначений зміною парадигм дослідження мови, зміщенням уваги лінгвістів від системно-структурного її розгляду до антропоцентричного, отже до вивчення мовної особистості, тісного зв’язку мови з людиною, її свідомістю, мисленням, духовно-практичною діяльністю. Це дозволяє аналізувати роль граматичних явищ в організації цілісного тексту, зміст і форму граматичних (морфологічних і синтаксичних) категорій з урахуванням знань мовця, його досвіду, намірів, взаємозв’язку між учасниками спілкування. Однією з важливих категорій у цьому плані є категорія модальності, що уможливлює виконання реченням свого комунікативного призначення.
Сучасні виміри категорії модальності враховують її навантаження не лише в синтаксично-формальній та семантичній структурі речення, а й цілісному зв’язному тексті, роль особи мовця (з його знаннями, оцінкою знань і вираженого ставлення до повідомлюваного) в актах комунікації. Розкриття її сутності як функціонально-семантичної категорії, розрізнення в ній об’єктивної модальності (як відношення змісту повідомлення до дійсності у вимірах реального та ірреального) і суб’єктивної (як ставлення мовця до повідомлюваного) уможливлюють комплексне дослідження сукупності засобів її вираження на різних рівнях мовної системи (В.В.Виноградов, О.В.Бондарко, О.І.Бєляєва, А.Д.Бєлова, В.Г.Гак, Г.Б.Друбіг, М.В.Ляпон, Й.Нуйтс, Ф.Палмер, В.З.Панфілов, А.Папафрагу, О.М.Старикова, І.В.Смущинська, Р.О.Якобсон та ін.).
Епістемічна модальність (далі ЕМ) – складник суб’єктивної модальності зорієнтована на вираження значень вірогідності/достовірності, істинності повідомлюваного, ступеня повноти та характеру знань мовця про повідомлюване. Подальша субкатегоризація ЕМ враховує в достовірності значення простої/категоричної/проблематичної упевненості, часткової (сумніву) та повної невпевненості. Вірогідність буває гіпотетичною, можливою, близькою до реальної, бажаною та необхідною. ЕМ кваліфікується ще як впорядкована система доказових знань, що реалізована в певному тексті у вигляді умовиводу, і як виражене в тексті ставлення до опосередкованих знань.
Складником ЕМ є евіденційність, що пов’язана з джерелом інформації повідомлення, яке робить мовець, і виражає значення, близьке до ступеня упевненості мовця у своєму повідомленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕПІСТЕМІЧНА МОДАЛЬНІСТЬ В АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ (ДІАХРОННИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок