Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЖІНОК В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЖІНОК В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

Назва:
РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЖІНОК В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,67 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
АНІЩЕНКО Олена Валеріївна
УДК 377(091)-055.2
РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЖІНОК В УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
НИЧКАЛО Нелля Григорівна,
Президія Академії педагогічних наук України,
академік-секретар відділення педагогіки і психології
професійно-технічної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
ДУБАСЕНЮК Олександра Антонівна,
Житомирський педагогічний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
ПОТАПЕНКО Катерина Костянтинівна,
Київський державний лінгвістичний університет,
доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Міністерство науки і освіти України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 2 листопада 2000 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус 3).
Автореферат розіслано 30 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Докорінні зміни у різних сферах життя в Україні актуалізують проблеми, пов’язані з визначенням місця та ролі жінок у демократичних перетвореннях. Адже становище жінок у державі є індикатором її прогресу і не відкривши їм доступу до всіх напрямів людської діяльності, суспільство не може розвиватися повноцінно.
Україна є членом Ради Європи, серед вимог якої – сприяння встановленню рівноправності між жінками і чоловіками. Наша країна ратифікувала Міжнародні конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок та про рівне ставлення й рівні можливості для трудящих жінок і чоловіків, і тим самим взяла на себе зобов’язання докласти всіх зусиль для поліпшення соціального статусу жінки, забезпечення рівних можливостей для здобуття ними освіти, створити умови для професійної реалізації тощо.
В Україні реалізується програма ООН “Гендер у розвитку”, спрямована на встановлення рівності між особами жіночої та чоловічої статі, залучення до співпраці уряду нашої держави, громадських організацій та засобів масової інформації. Засновано також ряд жіночих громадсько-політичних організацій. У різних куточках України створено окремі позашкільні установи для дівчат, жіночі ліцеї та гімназії. У рамках пілотного проекту “Уповноважена освіта” розроблено концепцію “педагогіки уповноваження”, яка впроваджується в загальноосвітніх школах і вищих навчальних закладах Києва, Сімферополя, Ужгорода. Проводяться міжнародні та всеукраїнські конференції з проблем жіночого руху.
Однак, як свідчать результати нашого вивчення, у розвитку жіночої освіти помітних зрушень не відбулось. У нормативно-правових державних документах з проблем розбудови освіти (Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), законах “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Положенні про загальноосвітні навчальні заклади”) не враховано особливості організації навчально-виховного процесу залежно від статі.
Реформуванню професійної освіти, її організації на основі спеціальних концепцій, просвітницьких й освітніх програм, котрі базуються на гендерних підходах щодо виховання представників обох статей, на нашу думку, можуть сприяти виявлення позитивних ідей у вітчизняному досвіді функціонування жіночих закладів освіти у другій половині ХІХ – на початку ХХ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЖІНОК В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок