Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління

Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління

Назва:
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Миколайчук Микола Миколайович
УДК 352.075:338
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління
25.00.02 – механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
 
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Ахламов Анатолій Геннадійович,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління при Президентові України,
завідувач кафедри економіки, фінансів та інформаційних технологій.
Офіційні опоненти доктор наук з державного управління, професор
Розпутенко Іван Васильович,
Національна академія державного управління при Президентові України,
проректор-директор інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів,
завідувач кафедри економічної політики;
кандидат економічних наук, доцент
Колодинський Сергій Борисович,
Одеський державний економічний університет,
Міністерство освіти і науки України,
докторант кафедри організації планування та регулювання економікою.
Провідна установа Рада по вивченню продуктивних сил України
Національної академії наук України, м. Київ.
Захист відбудеться 14 травня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, Одеса, вул. Генуезька, 22, к.212.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий “13” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Ананьєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Для реалізації стратегічних планів суспільства щодо інтеграції України у європейське співтовариство має відбутися значне підвищення життєвого рівня населення, створення ринкових умов задля існування та сталого розвитку підприємств усіх форм власності. Сучасний стан економіки України обумовлює необхідність суттєвих змін процесів управління на всіх рівнях - від виробничо-економічного до субрегіонального, регіонального та загальнодержавного.
Перехід до економічних відносин у нових умовах викликає необхідність переорієнтації на роботу в інших умовах не тільки підприємств і організацій, а й органів державної влади та місцевого самоврядування, оскільки саме вони здатні поліпшити або погіршити умови “перехідного” періоду. Тому актуальність дослідження визначається потребою в удосконаленні механізму реалізації державної політики, в першу чергу, за рахунок забезпечення інформацією потенційних інвесторів, а також прогнозування можливих критичних зрушень у соціально-економічному розвитку регіонів.
Основою успіху багатьох країн є стратегічний підхід до економічного розвитку на різних рівнях управління. Тому в умовах нестабільного економічного середовища великого значення набуває застосування системного підходу до управління, який дає змогу кожній ланці використати свій потенціал, стати запорукою позитивних суспільних змін; сприймати нестабільність як джерело творчості; узгоджувати локальні цілі із загальносистемними. У економічній системі багатьох розвинутих держав провідну роль відіграють регіони. Їх збалансований соціально-економічний розвиток сприяє забезпеченню економічної незалежності країни та підвищенню її конкурентоспроможності серед інших країн. Вирішення проблеми підвищення ефективності регіонального розвитку вимагає трансформації функцій та методів державного управління, оптимальне поєднання самоорганізації і самоврядування з цілеспрямованою реалізацією державної регіональної політики, створення дієвих елементів системи інформаційно-аналітичної підтримки, що в цілому підкреслює значущість теми дослідження і пов’язано з формуванням надійного підгрунтя щодо прийняття зважених управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок