Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ОПТИМАЛЬНИХ АЕРОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ШАХТНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ МЕРЕЖ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬСЯ

РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ОПТИМАЛЬНИХ АЕРОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ШАХТНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ МЕРЕЖ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬСЯ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ОПТИМАЛЬНИХ АЕРОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ШАХТНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ МЕРЕЖ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОТЕХНІЧНОЇ МЕХАНІКИ
ПОНОМАРЕНКО Тетяна Вікторівна
УДК 622.87:622.861
РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ОПТИМАЛЬНИХ
АЕРОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ШАХТНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ МЕРЕЖ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬСЯ
05.15.11 – "Фізичні процеси гірничого виробництва"
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геотехнічної механіки Національної академії
наук України (IГТМ НАН України).
Науковий керівник - кандидат технічних наук б ,
Інститут геотехнічної механіки Національної академії
наук України, провідний науковий співробітник відділу
гірничої термоаеродинаміки і автоматизованих систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Шевельов Гаррі Агапович, Інститут геотехнічної
механіки Національної академії наук України,
провідний науковий співробітник відділу
гірничої аерогазодинаміки, м. Дніпропетровськ
кандидат технічних наук
Трофимов Віталій Олександрович,
Науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи
Міністерства палива і енергетики України, завідуючий
лабораторією гірничої інформатики, м. Донецьк.
Провідна установа: Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, кафедра підземної розробки родовищ, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 20.04.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 08.188.01 Інституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а,
факс (0562) 46-24-26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Iнституту геотехнічної механіки НАН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 2-а.
Автореферат розісланий 19.03.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технiчних наук Перепелиця В.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення безпечних умов праці гірників є однією з найважливіших задач вуглевидобувної галузі. Рішення цієї задачі висуває особливі вимоги до вентиляції, як до одного з факторів забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці гірників і їхньої безпеки.
Дослідження інститутів МакНДІ, ІГС ім. О.О. Скочинського, ДонВУГІ показали, що 70 % вентиляторів головного провітрювання (ВГП), які експлуатуються на шахтах, - це вентилятори застарілих конструкцій, що не мають запасу по напору і продуктивності. Це обумовлює необхiдність розробки методів зниження рівня депресії, необхідного для забезпечення потрібних по газовому фактору витрат повітря в об'єктах провітрювання.
Негативною є тенденція до збільшення кількості ВГП, що працюють на загальну мережу (в окремих випадках їхня кількість досягає шести). При цьому істотно виросла питома подача повітря до обособлено провітрюваних об'єктів, що пов'язано зі зменшенням кількості провітрюваних лав і видобутку вугілля. Проте існуючі методи проектування при виборі параметрів мережі (місць установки регуляторів, величин їхніх аеродинамічних опорів, площин перетину виробок) не враховують можливості спільної оптимізації цих параметрів і режимів роботи ВГП.
Серйозною вадою існуючих методів рішення задач оптимізації потокорозподілу повітря є формальне використання чисельних методів оптимізації, що веде до створення громіздких програм. Проте при реалізації ряду проектних процедур (пошук місць установки регуляторів, зміна перетинів гірничих виробок і т.д.) проектувальник використовує графічне представлення шахтної вентиляційної мережі (ШВМ) і ряд неформальних критеріїв вибору рішень з альтернативних, що обумовлює необхідність розробки інтерактивних методів оптимізації параметрів ШВМ, які використовують топологічний аналіз.
У ході розвитку гірничих робіт змінюються параметри і топологія ШВМ, проте існуючі підходи при проектуванні засновані на статичному уявленні про їхні параметри і топологію, що в ряді випадків призводить до збільшення обсягів гірничих робіт або ж до порушення норм забезпечення повітрям об'єктів провітрювання.
У зв'язку з цим розробка методів розрахунку оптимальних аеродинамічних параметрів ШВМ з урахуванням розвитку гірничих робіт є актуальним науковим завданням, що має важливе значення для вуглевидобувної галузi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДІВ РОЗРАХУНКУ ОПТИМАЛЬНИХ АЕРОДИНАМІЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ШАХТНИХ ВЕНТИЛЯЦІЙНИХ МЕРЕЖ, ЯКІ РОЗВИВАЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок