Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТАНУ ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ І ОБ'ЄКТІВ ПРИ ЇХ СПОСТЕРЕЖЕННІ РАДІОФІЗИЧНИМИ МЕТОДАМИ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТАНУ ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ І ОБ'ЄКТІВ ПРИ ЇХ СПОСТЕРЕЖЕННІ РАДІОФІЗИЧНИМИ МЕТОДАМИ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТАНУ ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ І ОБ'ЄКТІВ ПРИ ЇХ СПОСТЕРЕЖЕННІ РАДІОФІЗИЧНИМИ МЕТОДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,21 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О.Я. Усикова
Ситнік Олег Вікторович
УДК 621.396:537.872
ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТАНУ ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ І ОБ'ЄКТІВ
ПРИ ЇХ СПОСТЕРЕЖЕННІ РАДІОФІЗИЧНИМИ МЕТОДАМИ
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2005 р.
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, заслужений діяч науки РФ, професор Кравченко Віктор Пилипович, головний науковий співробітник ІРЕ РАН, м. Москва;
доктор фізико-математичних наук, професор Драган Ярослав Петрович, професор кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Національного університету “Львівська політехніка”, Міністерства освіти і науки України, м. Львів;
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Іванов Віктор Кузьмич, завідувач відділу дистанційного зондування Землі Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, м. Харків.
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра “Теоретична радіофізика”.
Захист відбудеться 28 квітня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12.
 
Автореферат розісланий 23 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблеми об'єднання різнорідної інформації радіофізичних систем спостереження за фізичними об'єктами і природними середовищами надзвичайно важливе як для синтезу оптимальних систем збору інформації про об'єкти і середовища, так і для побудови оптимальних алгоритмів обробки сигналів у процесі ідентифікації об'єктів і фізичних явищ.
Історія розвитку математичних методів обробки сигналів свідчить про явну тенденцію до випередження теорією можливостей апаратури. Однак стрибок у розвитку засобів обчислювальної техніки, що відбувся наприкінці минулого сторіччя, істотно змінив ситуацію. Це є характерним практично для всіх сфер науки і техніки, де впроваджуються передові методи збору й обробки інформації. У науковій літературі останнім часом значного поширення набув термін “data fusion” (L.A. Klein, M. Hahn), за допомогою якого характеризують концепцію об'єднання даних. Актуальна ця проблема і в радіофізиці. Зокрема, в області дистанційного зондування Землі спостерігається неухильне зростання якісних показників апаратних засобів одержання інформації про земні покриви. Значний внесок у розвиток дистанційного зондування зробили такі вчені, як Н.А. Арманд, Г.С. Кондратенков, А.І. Калмиков, В.Б. Штейншлейгер, В.П. Шестопалов, В.Ф. Кравченко, М.Б. Каневський, К.П. Гайкович, В.Т. Горяїнов, В.К. Волосюк, R.K.H.C. Elachi, I.G. Cumming, L.J.та ін. Інформація, яка отримана системами дистанційного зондування, використовується для дослідження ґрунту, льодових покривів океанів, морів і озер, льодовиків гірських масивів, взаємодії вітру з водяною поверхнею, а також для виявлення на поверхні океанів плівок різних забруднень, для вивчення течій та їх впливу на клімат, навколишнє середовище і розв'язання інших задач. Якість зображень, одержуваних зі штучних супутників Землі в оптичному, радіо- та інфрачервоному діапазонах довжин хвиль неухильно зростає. Мініатюризація апаратних засобів, зниження енергоспоживання, підвищення чутливості приймальної апаратури дають унікальну можливість оснащувати штучні космічні об'єкти комплексом сенсорів, здатних вести безупинний синхронний моніторинг навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ СТАНУ ПРИРОДНИХ СЕРЕДОВИЩ І ОБ'ЄКТІВ ПРИ ЇХ СПОСТЕРЕЖЕННІ РАДІОФІЗИЧНИМИ МЕТОДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок