Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Суспільні ідеї як чинник формування політичної нації

Суспільні ідеї як чинник формування політичної нації

Назва:
Суспільні ідеї як чинник формування політичної нації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,19 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Розумний Максим Миколайович
УДК 159.955.1:323.1:323.39:
316.774:351.858 (043.5)
Суспільні ідеї
як чинник формування політичної нації
23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2007 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант: доктор політичних наук, професор
Чічановський Анатолій Анатолійович,
професор кафедри міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Горбатенко Володимир Павлович,
заступник директора Інституту держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України;
доктор політичних наук, професор
Головченко Володимир Іванович,
професор кафедри країнознавства
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка;
доктор філософських наук, старший
науковий співробітник
Степико Михайло Тимофійович,
вчений секретар Національного інституту
стратегічних досліджень
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра політичних наук
Захист відбудеться 24 квітня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.36 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 24 березня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук Г.М. Сащук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Вивчення природи суспільної ідеї та універсальних механізмів її реалізації в політичній, культурній, соціально-економічній сферах є особливо актуальним напрямом з огляду на зростання ролі інформації та інформаційних технологій в глобалізованому, віртуалізованому соціумі, процеси в якому дедалі ширше характеризуються поняттями “психологічна війна”, “гуманітарний ресурс”, “концептуальна влада” тощо. Винятково важливою дану проблему для української політичної думки робить той факт, що сучасний стан суспільної свідомості в нашій державі характеризується ознаками світоглядної невизначеності, вразливості щодо інформаційних атак і провокацій.
Усе це є наслідком незавершеності процесу формування нової української ідентичності у головних її проявах – політичному, громадянському, культурному, психологічному. Така ідентичність не може бути сформована інакше, як через засвоєння переважаючою частиною населення країни деякої сукупності суспільних ідей, донесених і витлумачених засобами масової комунікації. На шляху до вирішення поставленої таким чином задачі ми опиняємося перед необхідністю теоретичного і методологічного обґрунтування наших підходів до явища суспільної ідеї і процесів націостановлення.
Теоретичним підґрунтям для цього виступають класичні праці, що представляють широкий діапазон підходів до культурно-світоглядних та політико-ідеологічних питань. Серед них слід окремо виділити базові поняття і суспільні теорії, представлені в працях Монтеск’є, Руссо, Дж.Локка, Дж.Гоббса, Ламетрі, Фіхте, Гегеля, Л.Фейєрбаха, К.Маркса, уявлення про механізми соціальної та політичної взаємодії за працями Г.Тарда, Ф.Тьоніса, О.Конта, П.Сорокіна, Е.Гіденса, М.Шелера, С.Франка, Х.Ортеги-і-Гасета, Г.Лебона, Е.Канетті, М.Вебера, П.Бергера і Н.Лукмана, К.Поппера, А.Шюца, Т.Парсонса, П.Штомпки, С.Московічі, Й.Хейзінги, психоаналітичну традицію тлумачення проявів соціальності за творами З.Фрейда, К.-Г.Юнга, Е.Фрома, історіософські та культурологічні концепції В.Данилевського, О.Шпенглера, Н.Бердяєва, К.Ясперса, С.Франка, Г.Маркузе, А.Тойнбі, М.Блока, І.Валерстайна, В.Дільтея, П.Рікера, Г.-Г.Гадамера, Е.Геллнера, Б.Андерсона, Е.Сміта, структуралістський підхід Р.Барта, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Суспільні ідеї як чинник формування політичної нації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок