Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економіко-математичне Моделювання ефективної взаємодії банків з підприємствами

Економіко-математичне Моделювання ефективної взаємодії банків з підприємствами

Назва:
Економіко-математичне Моделювання ефективної взаємодії банків з підприємствами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Дурицький Ігор Миколайович
УДК 519.876.5:336.71+334.716

Економіко-математичне Моделювання ефективної взаємодії банків з підприємствами
08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Алєксєєв Анатолій Арсенійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ситник Віктор Федорович,
Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри інформаційних систем в економіці
кандидат економічних наук
Тімашова Ліана Анатоліївна,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем НАН України
та Міністерства освіти і науки України,
завідувач відділом
Провідна установа: Харківський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться “26” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська, 90-а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 10.
Автореферат розісланий “21” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В сучасних умовах методи банківської діяльності удосконалюються і набувають нових рис, виникають нові види банківських операцій та послуг для корпоративних структур реального сектору економіки: від різних форм участі спеціалістів банків у процесах оптимізації управління грошовими потоками підприємств до створення складних обєднань з можливостями корпоративного контролю. Це дає змогу скористатися досвідом банківських спеціалістів, їх умінням оптимізувати механізми управління фінансами, досвідом придбання корпоративних прав і співпраці з іноземними інвесторами.
Потреба більш активного залучення коштів у національну економіку з боку комерційних банків стримувалась через недостатність досвіду побудови системи управління в нових фінансово-господарських умовах у багатьох підприємств.
Для модернізації виробничого процесу в Україні, оновлення його технологічної бази потрібні великі інвестиції. Разом з тим, концентрація капіталу у вітчизняній економіці все ще не досягла рівня, який дає можливість забезпечувати масштабні інвестиційні процеси. Суттєве значення має створення ефективних фінансових механізмів залучення банків для їх більш активної участі у промисловому капіталі.
Застосування економіко-математичних моделей підтримки прийняття рішень у напрямку ефективної взаємодії комерційних банків з підприємствами дає можливість здійснювати поглиблений факторний аналіз розвитку промисловості та фінансового сектору, а також визначати шляхи створення ефективних фінансових механізмів активізації участі банків у промисловому капіталі. Такий напрямок створює багатоваріантні можливості щодо оптимізації взаємодії банків з підприємствами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційного дослідження знайшли застосування при виконанні держбюджетної теми № 97150 “Розробка нових технологічних засобів підтримки і прийняття рішень” (державний реєстраційний номер 0197U003318), що здійснювалася кафедрою економічної кібернетики економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автором розроблені моделі взаємодії банків з підприємствами в умовах формування промислово-фінансових обєднань. Вони висвітлені у розділі “Розробка моделей, спрямованих на ефективну взаємодію банків з підприємствами”.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка економіко-математичних моделей та алгоритмів, які спрямовані на підвищення ефективності взаємодії банківського та промислового капіталу, удосконалення та подальший розвиток існуючих моделей та алгоритмів у цьому напрямку, а також їх практична апробація і розробка їх програмної реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економіко-математичне Моделювання ефективної взаємодії банків з підприємствами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок