Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ (ХІХ початок ХХ ст.)

СТВОРЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ (ХІХ початок ХХ ст.)

Назва:
СТВОРЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ (ХІХ початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Баличева Лариса Вікторівна
УДК 94:614.84(477)„18”
СТВОРЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ
СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ
(ХІХ?початок ХХ ст.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі соціально-політичних дисциплін Харківської академії дизайну і мистецтв Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ОЛІЙНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г. С. Сковороди,
професор кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГРЕЧЕНКО ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ,
Український національний університет
внутрішніх справ МВС України (м. Харків),
начальник кафедри історії державності
 
кандидат історичних наук, доцент
ХОРОШЕВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ,
науково-методичний центр Міністерства з надзвичайних ситуацій України (м. Харків),
старший науковий співробітник
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
(кафедра історії України), м. Донецьк
Захист відбудеться “15” квітня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майд. Свободи, 4, ауд. V – 58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майд. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “14” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Роль вогню в історії людства неоціненна. Процеси горіння – одні з найпоширеніших явищ у природі, тому оволодіння вогнем сприяло розвитку людської цивілізації. Вогонь став найкращим другом людини в боротьбі за існування як у побуті (джерело тепла і світла), так і в промисловому застосуванні, при використанні його у якості джерела механічної, теплової та електричної енергії.
Але, вирвавшись з-під контролю людини на волю, вогонь стає некерованим явищем і перетворюється в грізного ворога ? ПОЖЕЖУ. Появі пожежі людина повинна вміти запобігати, боротись з її виникненням і наслідками, оскільки вогонь приносить людям величезні втрати і нещастя. Протягом XIX ст. необхідність організованої на державному рівні протидії пожежам стало велінням часу. Цілком очевидно, що пожежі ? це загальнодержавна проблема: від розвитку і стану пожежної справи залежало збереження всіх видів матеріальних цінностей на місцях, а, отже, і добробут нації. Тому звертання до проблем боротьби з пожежами та їх наслідками має величезне соціально-економічне значення і становить загальнолюдський і науково-дослідницький інтерес. Історичні дослідження (яких практично немає), присвячені формуванню і розвитку пожежної справи, без сумніву, сприяли б розв’язанню багатьох проблем пожежобезпеки, виявленню великого позитивного досвіду, накопиченого за багатовікову історію боротьби з пожежами.
Сьогодні, у період розбудови незалежної держави, вивчення історичного минулого відіграє особливо важливу роль. Великого значення, зокрема, набуває дослідження історії розвитку протипожежної безпеки в Україні.
Для глибокого усвідомлення і ефективного вирішення завдань щодо реформування сучасної пожежної охорони України, функціонування професійних пожежних підрозділів в умовах розвитку ринкової інфраструктури виникла гостра потреба у вивченні, дослідженні й творчому переосмисленні всього кращого, набутого у цій сфері в її минулому розвитку.
Об’єктом дослідження є становлення та розвиток системи пожежної безпеки в Україні у ХІХ ? на початку ХХ ст., зародження пожежної охорони і її формування, професійна підготовка та науково-технічне забезпечення, роль місцевого самоврядування у вирішенні протипожежних питань, а також практична діяльність пожежної охорони в боротьбі з вогнем, профілактична робота та аналіз наслідків пожеж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДІЯЛЬНІСТЬ СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В УКРАЇНІ (ХІХ початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок