Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ

ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ

Назва:
ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,20 KB
Завантажень:
159
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО_ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ПРИВАТНОГО ПРАВА І ПІДПРИЄМНИЦТВА
АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК УКРАЇНИ
ВЕЛИКОРОДА ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ
УДК .45/.47
ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ
Спеціальність: 12.00.03. – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі цивільного права і процесу юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України Гвоздик Павло Олександрович, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, доцент кафедри цивільного права і процесу.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, академік АПрН України, заслужений діяч науки і техніки України Шевченко Ярославна Миколаївна, Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, завідувач відділом проблем цивільного, підприємницького і трудового права.
кандидат юридичних наук, доцент Галянтич Микола Костянтинович, НДІ приватного права і підприємництва АПрН України, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Одеська національна юридична Академія, кафедра цивільного права і процесу, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 11.05. 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.500.01 при НДІ приватного права і підприємництва АПрН України, за адресою: 01024, м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НДІ приватного права і підприємництва АПрН України, за адресою: 01042, м. Київ, вул. Раєвського, 23А.
Автореферат розісланий 11.04. 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Безух О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Договір довічного утримання (догляду) займає досить важливе значення у практичному житті. Здійснення цього правочину, дозволяє: з одного боку – матеріально забезпечити існування відчужувача, а з іншого – надає кращу можливість набувачу отримати у власність нерухоме чи цінне рухоме майно, так як оплатність в даному випадку носить триваючий і алеаторний характер. Аналіз судової практики показує, що останнім часом збільшилась кількість спорів пов’язаних з виконанням договору довічного утримання. Для вирішення даної проблеми потрібно детально вивчити юридичну природу та сутність цього інституту.
Теоретичну базу дослідження, основу, на якій сформульовані висновки і пропозиції викладені в дисертації, склали праці відомих українських вчених-цивілістів: Бару М.Й., Маслова В.Ф., Ландкофа С.Н., Гордона М.В., Підопригори О.А., Саніахметової Н.А., Луця В.В., Дзери І.О., Косміна Ю., Жигалкіна І., Мічуріна Є.О., а також роботи зарубіжних (насамперед, російських) авторів: Амфітєатрова Г.Н., Брауде І.Л., Рясенцева В.А., Дєсяткова В.М., Яковлєвой В.Ф., Тархова В.А., Іоффе О.С., Єрошенко А.А., Кабалкіна А.Ю., Меєрзона С., Коняєва Н., Круглова В., Бєлогорской Є.М., Марковой З.В., Лаасіка Е.Я., Кулагіной Є.В., Клєйна Н.І., Брагінского М.І. При написанні дисертації була проаналізована також інша численна вітчизняна і зарубіжна монографічна література та періодичні видання, які так чи інакше стосуються предмету дослідження.
Слід зазначити, що більша частина праць, в яких досліджуються проблеми інституту довічного утримання (догляду) були опубліковані до прийняття нині діючого Цивільного кодексу України, в зв’язку з чим окремі з викладених в них теоретичних положень вже застаріли та в певній мірі втратили свою актуальність.
Крім цього, численна література не вичерпує весь зміст даної проблеми. До того ж, багато проблемних питань інституту довічного утримання (догляду), не дивлячись на всю їх значимість, не одержали в юридичній літературі достатньо повного і цілісного розгляду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок