Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МОДИФІКОВАНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОЛІОРГАНОСИЛОКСАНОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

РОЗРОБКА МОДИФІКОВАНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОЛІОРГАНОСИЛОКСАНОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

Назва:
РОЗРОБКА МОДИФІКОВАНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОЛІОРГАНОСИЛОКСАНОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,37 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
МАРУХА МАР’ЯНА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 622.4.076; 667.633.263.3
РОЗРОБКА МОДИФІКОВАНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОЛІОРГАНОСИЛОКСАНОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВАВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
05.02.01 -матеріалознавство
Львів - 2008
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Черватюк Володимир Арсенович,
зав. лабораторії сертифікаційних випробувань протикорозійних ізоляційних покрить магістральних трубопроводів
ФМІ НАН України, м.Львів
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Стухляк Петро Данилович,
Тернопільський Державний технічний університет ім. І. Пулюя,
завідувач кафедрою комп’ютерно -
інтегрованих технологій.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Білий Левко Михайлович.
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України,
м. Львів., відділ фізико-хімічних методів зміцнення матеріалів.
Захист відбудеться «_21_»_травня__ 2008 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України, за адресою: 79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України (79601, м. Львів, вул.Наукова, 5).
Автореферат розісланий «_18_»_квітня__2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради _______________ Погрелюк І.М.
д.т.н., пров. н. с
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Магістральні трубопроводи належать до відповідальних інженерних споруд, від нормальної роботи яких залежить діяльність багатьох галузей народного господарства в Україні. Незважаючи на наявність ізоляційних покриттів, вони з часом погіршують свої техніко-експлуатаційні характеристики. Враховуючи значимість підвищення надійності та довговічності експлуатації трубопроводів, перспективним є проведення науково-дослідних і технологічних робіт зі створення та освоєння в практиці протикорозійного захисту нових високоефективних покриттів.
Лакофарбові матеріали і покриття на кремнієорганічній (поліорганосилоксановій) основі набули широкого використання в багатьох галузях промисловості. Для них характерні високі термостійкість, фізико-механічні та протикорозійні параметри.
У зв’язку з підвищенням вимог нормативної документації, зокрема ДСТУ 4219:2003 до захисту від корозії магістральних трубопроводів, назріла потреба покращити характеристики ізоляції.
Підвищення властивостей кремнієорганічних покриттів, особливо, міцності під час удару та діелектричної суцільності, можна досягти науково-обгрунтованим введенням у склад кремнієорганічних матриць мінеральних наповнювачів різної структури, з наступною механічною та додатковою ультразвуковою обробкою композицій.
Основним недоліком кремнієорганічних покрить є їх крихкість. Модифікація мінеральнонаповнених композицій на основі поліметил-фенілсилоксану поліуретановими системами дає можливість створити покриття з підвищеною еластичністю та низькими внутрішніми напруженнями.
Важливим напрямком наукових і технологічних досліджень, спрямованих на підвищення рівня протикорозійного захисту трубопроводів, є розробка нових методик та пристроїв для визначення параметрів кремнієорганічних ізоляційних матеріалів і покриттів не тільки в лабораторних, а й в експлуатаційних умовах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в лабораторії сертифікаційних випробувань протикорозійних ізоляційних покрить магістральних трубопроводів ФМІ НАН України, в рамках бюджетних тем «Розробка прискорених методів оцінки ресурсу захисних покриттів нафтогазопроводів та резервуарів» (№ Держреєстрації 0140004529) та «Підвищення ресурсу обладнання газокомпресорних станцій магістральних трубопроводів за рахунок створення і застосування нових поліуретан-кремнієорганічних наповнених покриттів» (№ Держреєстрації 0104V004526) Державної науково-технічної програми «Проблеми ресурсу і безпеки експлуатації конструкцій, споруд та машин» (“РЕСУРС”), в яких здобувач була виконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗРОБКА МОДИФІКОВАНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ ПОКРИТТІВ НА ПОЛІОРГАНОСИЛОКСАНОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ ЗАХИСТУ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок