Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М.І. ДРАГОМИРОВА

ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М.І. ДРАГОМИРОВА

Назва:
ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М.І. ДРАГОМИРОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,93 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ОГНЄВ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 37.035.7(477)
ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М.І. ДРАГОМИРОВА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському Національному університеті
імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Плахотнік Ольга Василівна, Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, заступник декана з наукової роботи факультету соціології та психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Ступарик Богдан Михайлович, Прикарпатський університет імені В. Стефаника, завідувач кафедри історії педагогіки та українознавства; кандидат педагогічних наук, доцент Чугаєвський Віталій Григорович, Київська міська державна адміністрація, заступник директора з науково-методичної роботи соціальної служби для молоді.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться 30.01.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01. в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корпус №3, ауд.20.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ – 53, вул. Артема, 52-А, корпус №3.
Автореферат розісланий 28.12.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Снісаренко
 
Загальна характеристика роботи
Боєздатність і боєготовність Збройних Сил України значною мірою обумовлюються людським фактором: моральним духом, військово-професійною майстерністю військовослужбовців та забезпечуються постійним, змістовним і цілеспрямованим військовим вихованням і навчанням.
У Державній програмі реформування та розвитку Збройних Сил України до 2005 року зазначено, що військове будівництво в Україні в сучасних умовах викликає необхідність і потребує створення ефективної системи навчання і виховання військовослужбовців. Для успішного вирішення цього фундаментального завдання військово-педагогічна наука сьогодні шукає оптимальні шляхи удосконалення національної системи військової освіти та виховання, що знайшло своє відображення у Концепції виховної роботи в Збройних Силах та інших військових формуваннях України і у Концепції військової освіти в Україні. Ці пошуки зумовили посилення інтересу до вітчизняної історії військового навчання і виховання, військово-педагогічних традицій армії, їх переосмисленню. Знання того, як розвивалася теорія і практика навчання і виховання військовослужбовців в минулому сприяють вирішенню багатьох сучасних військово-педагогічних проблем. Для розробки найбільш оптимальних принципів, форм, методів та засобів формування особистості захисника незалежної України та бойового злагодження військових підрозділів і частин необхідно спиратися на багатий історичний військово-педагогічний досвід минулого нашої Вітчизни, творчо використовувати ідеї та положення, які пройшли перевірку часом та не втратили своєї актуальності.
Особливого значення набуває відродження забутих імен вітчизняних військових діячів, їх педагогічного досвіду. У минулому військовими мислителями і педагогами було висунуто чимало плідних військово-педагогічних ідей. Їх критичне вивчення допомагає розвитку педагогічного мислення, підвищенню педагогічної культури військовослужбовців, дозволяє збагатити сучасну військово-педагогічну теорію і практику перевіреним науковим змістом, застерігає від обмеженого підходу до проблем військової педагогіки.
У зв'язку з цим глибокий інтерес викликає військово-педагогічна спадщина Михайла Івановича Драгомирова (1830-1905 р.р.), визначного воєначальника, державного діяча, вченого, педагога другої половини ХІХ – початку ХХ століття, якого дала світові земля України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ У ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ М.І. ДРАГОМИРОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок