Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДТВОРЕННЯ ІНГАЛЯЦІЙНИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ПІСЛЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС В 30-КМ ЗОНІ

ВІДТВОРЕННЯ ІНГАЛЯЦІЙНИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ПІСЛЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС В 30-КМ ЗОНІ

Назва:
ВІДТВОРЕННЯ ІНГАЛЯЦІЙНИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ПІСЛЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС В 30-КМ ЗОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,03 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІЖГАЛУЗЕВИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ ЦЕНТР "УКРИТТЯ"
Чупов Андрій Володимирович
УДК 631.039.586
ВІДТВОРЕННЯ ІНГАЛЯЦІЙНИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ПІСЛЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС В 30-КМ ЗОНІ
21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Чорнобиль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському інституті ядерних досліджень НАН України
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Желтоножський Віктор Олександрович
Київський інститут ядерних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник відділу структури ядра
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Перевозников Олег Миколайович
Науковий центр радіаційної медицини АМН України,
завідувач лабораторією
доктор біологічних наук, професор
Серкіз Ярослав Іванович
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. P.Є.Кавецького НАН України, м.Київ
завідуючий відділом радіобіології
Провідна установа: Інститут сорбції та ендоекології НАН України, м.Київ
Захист відбудеться "_03___"___грудня_________2002 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.201.01 при Міжгалузевому науково-технічному центрі "Укриття" за адресою: 07270, м.Чорнобиль, вул. Кірова 36а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Міжгалузевого науково-технічного центру "Укриття" за адресою: 07270, м.Чорнобиль, вул. Кірова 36а.
Автореферат розісланий "_26___жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чеснокова Т.Д.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проблема відтворення параметрів радіаційної обстановки і реконструкції дозових навантажень на об'єкти живої природи виникає в умовах будь-якої радіаційної аварії і є важливою складовою частиною екологічної безпеки населення. Ця проблема стала особливо актуальною в результаті аварії на ЧАЕС. Радіаційна обстановка, що склалася після аварії на великих територіях, привела до того, що дозові навантаження на населення перевищили так називаний "фоновий" рівень на кілька порядків (Мюк, 1988; Израэль, 1990; Балонов, 1993). Що стосується конкретних значень, то їх визначення виявилося дуже проблематичним навіть для самої станції через відсутність відповідної вимірювальної апаратури, а також відповідних організаційних навичок роботи служб контролю в умовах сильних радіаційних полів, а це приводить до неможливості забезпечення екологічної безпеки населення України.
Відсутність об'єктивної інформації про радіаційну обстановку в найближчих до станції населених пунктах не дозволила визначити дозові навантаження, отримані населенням у перші дні після аварії. Тому відсутність достовірних даних про радіаційну обстановку в постраждалих районах ставить проблему ретроспективного відтворення індивідуальних доз опромінення населення, що проживало в 30-км зоні, як дуже актуальну. Одержання об'єктивної інформації про дозові навантаження неможливе без повного відтворення радіаційної обстановки в перші дні після аварії на ЧАЕС. Це означає, що сьогодні актуальною задачею залишається також вивчення й аналіз радіонуклідної структури "гарячих часток"; дослідження складу і форм радіоактивних випадань з первинної радіоактивної хмари; дослідження й аналіз фактичної концентрації радіонуклідів у повітрі в місцях перебування людей і т.п.
Вивчення наслідків радіаційної аварії на ЧАЕС актуальне як з фундаментальної точки зору: вивчення міграційних процесів у зоні, визначення залежності "доза – ефект" на популяційному рівні й одержання нових даних в області радіаційної фізики, радіоекології, так і з практичної: оптимізація заходів, спрямованих на захист населення для забезпечення екологічної безпеки населення України.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертаційна робота виконана у відділі структури ядра Інституту ядерних досліджень НАН України як складова частина наукових тем "Ядра в екстремальних умовах. Рідкісні ядерні процеси" та "Дослідження структури збуджених станів ядер та ефектів їх розпаду", виконаних в 1993-1997 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДТВОРЕННЯ ІНГАЛЯЦІЙНИХ ДОЗ ОПРОМІНЕННЯ ПІСЛЯ АВАРІЇ НА ЧАЕС В 30-КМ ЗОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок