Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ХАБАРНИЦТВО ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ НІМЕЧЧИНИ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА УКРАЇНИ (порівняльно-правове дослідження)

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ХАБАРНИЦТВО ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ НІМЕЧЧИНИ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА УКРАЇНИ (порівняльно-правове дослідження)

Назва:
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ХАБАРНИЦТВО ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ НІМЕЧЧИНИ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА УКРАЇНИ (порівняльно-правове дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,26 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
академія адвокатури України
Крупко Дмитро Іванович
УДК 340.5:343.352(430:494:477)
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ХАБАРНИЦТВО
ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ
НІМЕЧЧИНИ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА УКРАЇНИ
(порівняльно-правове дослідження)
Спеціальність 12.00.08. – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального права, кримінального процесу та криміналістики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор юридичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
СТРЕЛЬЦОВ Євген Львович
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
проректор з навчальної роботи,
завідувач кафедри кримінального права,
кримінального процесу та криміналістики
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
ОСАДЧИЙ Володимир Іванович,
Національна академія внутрішніх справ України,
начальник кафедри теорії кримінального права
кандидат юридичних наук, професор
АНДРУШКО Петро Петрович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри кримінального права та
кримінології юридичного факультету
Провідна установа: | Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України,
відділ проблем кримінального права,
кримінології та судоустрою
(вул. Трьохсвятительська, 4, 01001, м. Київ)
Захист відбудеться „11” січня 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .122.01 у Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий „7” грудня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат юридичних наук, доцент
О.П. Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження визначається необхідністю удосконалення боротьби з хабарництвом в Україні в сучасних умовах. Кримінологічна статистика свідчить про значну поширеність злочинів цієї категорії, що дало законодавцю підстави віднести їх до загроз національним інтересам і національній безпеці, передбачених Законом України „Про основи національної безпеки”.
Необхідність вивчення зарубіжного досвіду боротьби з хабарництвом, проведення порівняльно-правового дослідження проблем хабарництва обґрунтовується орієнтацією України на європейські шляхи розвитку, приєднанням до низки міжнародно-правових актів. Так, Німеччина, Швейцарія, Україна, низка інших держав прийняли рішення про уніфікацію свого законодавства з цих питань, приєднавшись до Європейської кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією від 27.01.1999 р. Про доцільність дослідження досвіду, накопиченого саме в Німеччині і Швейцарії, свідчать також інші аргументи. Підґрунтям кримінального права Російської Імперії, СРСР, незалежних держав, які утворилися на початку 90-х років, в тому числі і України, послужили законодавчі і науково-практичні положення німецької школи класичного кримінального права. Кримінальне законодавство Швейцарії на протязі багатьох років також постійно спирається на досвід науково-теоретичних розробок боротьби з хабарництвом в Німеччині. Це дає підстави вважати, що рішення, розроблені в Німеччині і Швейцарії, можливо розглянути на предмет доцільності їх рецепції в законодавство і судову практику України.
Проблеми відповідальності за хабарництво були предметом уваги провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців. Основу системи наукових знань в цій сфері утворюють праці таких вчених, як П.П. Андрушко, О.Я. Асніс, О.Ф. Бантишев, Ю.В. Баулін, Ю. Бауманн, П. Бернасконі, В.І. Бояров, М.В. Буроменський, Б.В. Волженкін, А.В. Галахова, Й.А. Гельфанд, М.О. Гельфер, Й. Граупе, В.К. Грищук, К. Грібль, І.М. Даньшин, А.І. Долгова, О.О. Дудоров, П. Ейген, О.Я. Естрін, В.П. Ємельянов, Б.В. Здравомислов, Й. Зібер, О.Г. Кальман, М.І. Камлик, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 



Реферат на тему: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ХАБАРНИЦТВО ЗА КРИМІНАЛЬНИМ ПРАВОМ НІМЕЧЧИНИ, ШВЕЙЦАРІЇ ТА УКРАЇНИ (порівняльно-правове дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок