Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕПАРАТИВНИЙ ОСТЕОГЕНЕЗ ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ДОВГИХ КІСТОК У ОСІБ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС (експериментальне та клінічне дослідження)

РЕПАРАТИВНИЙ ОСТЕОГЕНЕЗ ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ДОВГИХ КІСТОК У ОСІБ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС (експериментальне та клінічне дослідження)

Назва:
РЕПАРАТИВНИЙ ОСТЕОГЕНЕЗ ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ДОВГИХ КІСТОК У ОСІБ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС (експериментальне та клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ВЕРХОВСЬКИЙ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 616.717/.718.45 – 001.5
РЕПАРАТИВНИЙ ОСТЕОГЕНЕЗ
ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ДОВГИХ КІСТОК У ОСІБ,
ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС
(експериментальне та клінічне дослідження)
14.01.21 –“Травматологія та ортопедія”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Науковий керівник –
доктор медичних наук, професор
Іван Павлович Вернигора
Київ – 2005
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії АМН України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор Вернигора Іван Павлович, головний науковий співробітник відділу кістково-гнійної хірургії Інституту травматології та ортопедії АМН України |
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, Калашніков Андрій Валерійович, завідувач науково-організаційного методичного відділу Інституту травматології та ортопедії АМН України
доктор біологічних наук, професор Дєдух Нінель Василівна, керівник лабораторії морфології сполучної тканини Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка АМН України |
Провідна установа: | науково-дослідний інститут травматології та ортопедії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України |
Захист відбудеться “24” січня 2006 р. о....14..годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.606.01 при Інституті травматології і ортопедії АМН України (м. Київ, вул. Воровського, 27).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України (м. Київ, вул. Воровського, 27).
Автореферат розісланий “ 16 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор медичних наук, професор Страфун С.С.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При постійному надходженні в організм малих доз стронцію-90 (90Sr) вміст його в организмі прогресивно збільшується та, починаючи з 2-го року, превалюює над усіма іншими радіонуклідами. Доведено прогресування контамінації 90Sr у кістковій тканині в 1,5-2 рази після аварії на ЧАЕС. Можно зробити висновок, що 90Sr відіграє роль основного джерела внутрішнього опромінення. Особливо чутлива до рентгенівського опромінення кістка, що росте. 90Sr фіксується в мінералізованому кістковому матриксі, витісняючи кальцій з кристалу гідроксиапатиту, спричиняючи тривале опромінення оточуючих тканин. Найбільш постраждалий контингент населення - діти та підлітки, ті, хто під час аварїї знаходився в періоді росту, через виражені остеотропні властивості цього елементу (Р.М.Алєксахін; 1991, Е. Ботезату 1998; О.А.Бєсєдіна, 2000; В.В.Поворознюк, 2000; Н.Ю.Новак, 1996; К.Г.Суслова, 1994).
Опорно-руховий апарат в значній мірі страждає, як від дії зовнішньої іонізуючої радіації, так і від дії внутрішнього опромінення малими дозами, від інкорпорованих радіонуклідів 90Sr. Експериментально показано, що при тривалому надходженні в організм радіонуклідів 90Sr та цезію-137 (137Cs) спостерігається тенденція до сповільнення ростових та морфогенетичних процесів у кістках, виявлені вогнища незавершеного остеогенезу, остеодеструкції, фіброзного заміщення кісткової тканини, порушується процес мінералізації кісткової тканини. Доведено, що при збільшенні дози опромінення вище 15 Гр, прогресивно пригнічується остеогенез. Показано, що постійна дія малих доз радіації викликає остеопороз компактної та губчастої кісток, зростає захворюванність всього опорно-рухового апарата. Досліджено вплив радіаційного забруднення на перебіг остеомієлітичного процесу. Описано сповільнення консолідації уламків при закритих переломах кисток гомілки у хворих, які перебували під впливом ионізуючого опромінення ( О.М. Ліненко, 2001; І.Д.Нікіфорова, 2000; Н.В. Родіонова, 2000; С.С. Родіонова, 1995; В.М. Хомяков, 1995; M. Arnold, 1995) .
Найбільш уражується добре васкуляризована тканина, насамперед, реагує кістковий мозок, який при малих дозах опромінення проявляє гіпер-, а при збільшенні дози - гіпофункцію (В.С.Астахова, 1998; К.А.Галахін, 1995; О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕПАРАТИВНИЙ ОСТЕОГЕНЕЗ ПРИ ПЕРЕЛОМАХ ДОВГИХ КІСТОК У ОСІБ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД АВАРІЇ НА ЧАЕС (експериментальне та клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок